SP 2018., skupina D, 2. kolo, 22.06.2018, 17:00 h, Volgograd, Volgograd Arena
Suci: Matt Conger (Novi Zeland), Simon Lount (Novi Zeland), Tevita Makasini (Tonga)
Ahmed Musa 49', 75'
2:0(0:0) Island
Island

Petar Jenjić • petak, 22.06.2018.

Na krilima Ahmeda Muse Nigerija je stigla do pobjede protiv Islanda i prvih bodova na Svjetskom prvenstvu. Nakon prilično nezanimljivog prvog poluvremena Nigerijci se u nastavku bude i zasluženo dolaze do pobjede 2:0...

Tyronne Ebuehi
46'
9
Odion Ighalo
85'

Alex Iwobi
90'
Sverrir Ingi Ingason
65'
9
Björn Bergmann Sigurdarson
71'
23
Ari Freyr Skulason
87'
Heimir Hallgrimsson

Zaključeno je i drugo kolo skupine D Svjetskog prvenstva. Nigerija je pobjedom protiv Islanda od 2:0 osvojila svoje prve bodove i protiv Argentine će igrati za prolazak skupine. Ovakvim razvojem situacije Hrvatsku tek teoretske mogućnosti mogu skinuti s prve pozicije.

Afrička reprezentacija definitivno je pokazala više od Islanđana i na krilima pogodaka Ahmeda Muse stigla do slavlja. Imao je Island priliku iz penala smanjiti zaostatak, ali nije ga uspio realizirati. Nakon toga bilo je jasno tko će doći do pobjede.

Slika 1 od 1.

Za razliku od utakmice protiv Argentine nogometaši Islanda morali su se drugačije postaviti protiv Nigerije i oni su morali biti ti koji će napasti. Tako je i bilo, barem na početku utakmice, dva je puta šutirao Gylfi Sigurdsson, ali oba pokušaja obranio je nigerijski vratar.

Nije bilo prevelikih prilika tijekom prvog poluvremena. Islanđani su utakmicu držali pod kontrolom, ne dopuštajući Nigeriji stvaranje ozbiljnije prigode. Češće su dolazili pred nigerijska vrata, međutim, bez značajnijeg uspjeha.

Odmah u prvim minutama nastavka uslijedila je krasna nigerijska kontra iz koje je stigao pogodak. Kelechi Iheanacho je proigrao Victora Mosesa koji ubacuje u peterac, krasno loptu prima Ahmed Musa i matira islandskog vratara.

Oslobodila se Nigerija nakon postignutog gola, a osam minuta kasnije mogla je i podebljati vodstvo. Pucao je Wilfred Ndidi, Sigurdsson je malo skrenuo loptu i gotovo prevario Hannesa Halldorssona koji je izbacio u korner.

Slika 2 od 2.

Strijelac prvog pogotka u 74. minuti pogodio je gredu, a nepunih 60 sekundi kasnije postigao i svoj drugi gol na utakmici. Ušao je Musa u kazneni prostor, oslobodio se braniča i vratara te pospremio loptu u mrežu.

Nisu se predavali Islanđani, a u 80. minuti Tyronne Ebuehi srušio je Alfreda Finnbogasona u kaznenom prostoru, a sudac nakon pregledavanja snimke dosudio penal. Međutim, Gylfi Sigurdsson pucao je loše, preko gola. Rezultat se do kraja utakmice nije promijenio.