SP 2018., skupina C, 3. kolo, 26.06.2018, 16:00 h, Soči, Fišt Arena
Suci: Sergej Karašev, Anton Averianov, Tihon Kalugin (svi Rusija), Ryuji Sato (Japan)
Andre Carrillo 18'
Paolo Guerrero 50'
Peru

Petar Jenjić • utorak, 26.06.2018.

Nogometaši Perua odličnom su predstavom protiv Australije zaključili nastup na Svjetskom prvenstvu. U Sočiju su stigli do pobjede s 2:0 kojom osvajaju treće mjesto i u dobrom raspoloženju napuštaju Rusiju...

Tim Cahill
53'
17
Daniel Arzani
58'
22
Jackson Irvine
72'
Pedro Aquino
46'
7
Paolo Hurtado
63'
16
Wilder Cartagena
79'
Ricardo Gareca

Iako nije imao nikakve šanse za prolazak skupine, s velikim motivom ušao je Peru u posljednju utakmicu Svjetskog prvenstva i to mu se u konačnici i isplatilo. Tako će se kući moći vratiti s osmijehom s obzirom na to da je stigao do pobjede protiv Australije s 2:0.

Australcima je trebala pobjeda i pobjeda Francuske protiv Danske kako bi prošli skupinu, ali ništa se od toga nije dogodilo. Tako će dvije europske reprezentacije iz skupine C u drugi krug, a Danska vrlo vjerojatno na noge Hrvatskoj u osmini finala.

Slika 2 od 2.

Terenska dominacija Australije nije donijela Klokanima previše sreće u uvodnim minutama utakmice. Pokušavali su Australci, redovito su dolazili pred gol Perua, ali bez prave prilike.

Osvetilo im se to na drugoj strani kada Peruanci u 18. minuti iz prve prave akcije dolaze do vodstva, u tri dodavanja. Dugačka lopta stigla je iz obrane u napad za Paola Guerrera, kapetan pronalazi Andre Carrilla koji sjajno iz prve s desetak metara udaljenosti pogađa suprotni kut australskog gola.

Prvu pravu priliku Australija je imala u 27. minuti nakon krasnog solo prodora Toma Rogića, ali njegov pokušaj brani peruanski vratar. Još se jednom do kraja poluvremena u prilici mogao naći Rogić, no protivnička obrana izbila je loptu u posljednji trenutak.

Slika 1 od 1.

Samo pet minuta po otvaranju drugog poluvremena Peru je podebljao vodstvo. Uz malo sreće lopta Edisona Floresa stigla je do Guerrera koji pokraj australskog braniča krasno pogađa u suprotni kut gola Matthewa Ryana. S 34 godine i 176 dana Guerrero je treći najstariji južnoamerički igrač koji je postigao pogodak na Svjetskom prvenstvu nakon Urugvajca Obdulija Jacinta Varele i Argentinca Martina Palerma.

Dosta živosti u igri Australaca po ulasku u igru donio je Arzani, ali Australija je i dalje bila vrlo nekonkretna prema suparničkom golu, s obzirom na to da su se Peruanci jako dobro i čvrsto branili čuvajući prednost.

Iako možda ni sam izbornik Gareca nije bio zadovoljan pristupom svojih igrača u završnim minutama utakmice, mogao je biti itekako sretan kako je njegova momčad odigrala svoju posljednju utakmicu na Svjetskom prvenstvu.