SP 2018., skupina D, 3. kolo, 26.06.2018, 20:00 h, St. Peterburg, St. Peterburg Arena
Suci: Cuneyt Cakir (Turska), Bahattin Duran (Turska), Tarik Ongun (Turska)

Branimir Korać • utorak, 26.06.2018.

Argentina je nastavila sa skromnim igrama i teškim mučenjem, jedva je upisala pobjedu protiv Nigerije i tako uhvatila drugo mjesto. U 86. minuti zabio je Marcos Rojo i bacio Nigerijce u očaj...

Odion Ighalo
46'
18
Alex Iwobi
90'
13
Simeon Nwankwo
90'+2'
Cristian Pavon
61'
13
Maximiliano Meza
72'
19
Sergio Agüero
80'
Jorge Sampaoli

Argentina niti u trećem nastupu nije pokazali ništa posebno. Odigrala je skromnu utakmicu protiv Nigerije, skromnu u skladu s mogućnostima, te je sve do same završnice bila izvan kruga putnika u osminu finala. Onda je u 86. minuti branič Marcos Rojo otišao naprijed, odlično reagirao na ubačaj Mercada i zabio za 2:1.

Dotad se Nigerija sjajno držala, imala je 1:1, rezultat koji je vodi u osminu finala, međutim nije izdržala, primila je taj pogodak i propustila zapečatiti Sampaolijevu, Messijevu i argentinsku sudbinu.

Argentinci su u početku imali inicijativu, ali prvi opasniji pokušaj prema golu imala je Nigerija i to u osmoj minuti kada je zapucao Musa, ali lopta je otišla preko gola.

Nigerijci su se postavili čvrsto i trebalo je vremena da Argentina pronađe put do gola i u tome je uspjela u 14. minuti. Ever Banega upisao je fantastičnu asistenciju, dugačkom loptom pronašao je Messija koji je briljantno prima i nakon toga rutinski zabija za vodstvo.

U ovom susretu od prve minute zaigrao je Gonzalo Higuain, no bio je nevidljiv do 27. minute kada ga je Messi proigrao u 16 metara, ali Uzoho je ipak bio malo brži i pokupio loptu ispred napadača Juventusa.

Nakon pola sata igre Argentinci su tražili isključenje za Baloguna koji je srušio Di Mariju u naletu prema golu, zaradio je žuti karton, a Argentina slobodni udarac. Sjajno ga je izveo Messi, ali vratnica je spasila Uzoha.

U drugom dijelu vrlo brzo Nigerija je stigla do poravnanja. Već u 49. minuti Mascherano je u 16 metara srušio Baloguna, a nakon pregledavanja snimke, dosuđen je kazneni udarac. Loptu je uzeo Victor Moses i zabio za poravnanje.

Što je više susret išao prema kraju, to je bilo više nervoze u redovima Argentine, a Nigerijci će dugo pamtiti 75. minutu kada su imali veliku priliku za vodstvo, no Argentinu je pred golom pomazila sreća nakon pokušaja Ighala da bi u sljedećem trenutku Nigerija tražila kazneni udarac. Rojo je igrao rukom u 16 metara, ali Cakir je procijenio uz pomoć VAR-a kako nema dovoljno elemenata za penal.

Pokušavali su i Ndidi i Etebo, bilo je opasno pred vratima Armanija, no lopta nije htjela u gol. Zato je ušla u 86. minuti na drugoj strani. Mercado je s desne strane ubacio u kazneni prostor, na loptu je došao Rojo koji desnicom iz prve zakucava loptu u mrežu.

Do kraja susreta Nigerija više nije imala dovoljno snage za novi pogodak i ostalo je 2:1 što je odvelo Argentinu na Francusku u subotu u osmini finala.