SP 2018., skupina G, 3. kolo, 28.06.2018, 20:00 h, Saransk, Mordovia Arena
Suci: Nawaf Shukhralla (Bahrein), Yaser Tulefat (Bahrein), Taleb Al Marri (Katar)
Fakhreddine Ben Youssef 51'
Wahbi Khazri 66'
Tunis

Branimir Korać • četvrtak, 28.06.2018.

U posljednjem susretu grupne faze Svjetskog prvenstva Tunis je preokretom svladao Panamu. Tunižani tako zadovoljniji završavaju s nastupom u grupnoj fazi, a Panama se zadovoljava s prva dva pogotka na svjetskim prvenstvima u povijesti...

Harold Cummings
46'
18
Luis Tejada
56'
16
Abdiel Arroyo
81'
Anice Badri
46'
15
Ahmed Khalil
77'
18
Bassem Srarfi
89'
Nabil Maaloul

Panama i Tunis izgubili su šanse za prolaz skupine matematički nakon drugog kola, a realno već nakon ždrijeba. Kuglice su ih smjestile u društvo Engleske i Belgije što je realno bio puno pretežak posao za ove dvije reprezentacije. Očekivano su upisali poraze i od Belgije i od Engleske te su u posljednjem susretu odlučivali o trećem mjestu u skupini.

Tunižani su ostavili nešto bolji dojam, posebno u susretu protiv Engleske, te su stoga u ovaj susret ušli sa statusom favorita, međutim Panama je htjela do svojih prvih bodova u povijesti, no na kraju nije uspjela iako je imala vodstvo na odmoru.

Susret nije bio posebno kvalitetan, u prvom poluvremenu do pogotka vidjelo se vrlo malo toga, a Panama je povela u 33. minuti. Jose Luis Rodriguez pucao je izvana, lopta je pogodio Yassinea Meriaha, neugodno se odbila, prevarila vratara i završila u mreži.

Inače na golu Tunisa bio je treći vratar, oni koji su branili u prva dva kola ozlijedili su se te je Mathlouthi morao na gol, a u slučaju da se i on ozlijedio, Tunižani su odredili kako bi u tom slučaju na vrata stao Fakhreddine Ben Youssef.

U završnici prvog dijela Tunižani su mogli do poravnanja, Khazri je pucao Penedo obranio, lopta se opet odbila do Khazrija koji još jednom pokušava, ali Roman Torres izbija s gol linije.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na poravnanje. U 51. minuti Tunižani su odigrali dobru akciju, Sliti za Khazrija, on za Ben Youssefa koji lijepo pogađa kut za 1:1.

15 minuta kasnije stiže potpuni preokret, Haddadi je na drugoj vratnici uočio Khazrija koji zabija svoj drugi gol na ovom Svjetskom prvenstvu i donosi svojoj reprezentaciji vodstvo.

Do kraja susreta Panamci su pokušavali doći do poravnanja i barem boda, međutim završnica im je bila loša i ono malo prilika što su stvorili, prokockali su.

Tunis slavi tri boda, ali i ulazak u povijesne knjige, naime Ben Youssef je postigao 2500. pogodak na svjetskim prvenstvima.