SP 2018., završnica, Četvrtfinale, 07.07.2018, 16:00 h, Samara, Samara Arena
Suci: Bjorn Kuipers (Nizozemska), Sander van Roekel (Nizozemska), Erwin Zeinstra (Nizozemska)
Harry Maguire 30'
Dele Alli 59'
Engleska

Petar Jenjić • subota, 07.07.2018.

Engleska nogometna reprezentacija po prvi puta od 1990. godine uspjela je ući u polufinale Svjetskog prvenstva. Nakon 28 godina, pogocima Harryja Maguirea i Dele Allija, svladala je s 2:0 Švedsku koja nije odigrala dovoljno dobru utakmicu za prolazak među četiri najbolje na svijetu...

John Guidetti
65'
5
Martin Olsson
65'
18
Pontus Jansson
85'
Fabian Delph
77'
4
Eric Dier
85'
19
Marcus Rashford
90'+1'
Gareth Southgate

Slika 1 od 1.

Engleska slavi novu pobjedu na Svjetskom prvenstvu i prvi prolazak u polufinale nakon 1990. godine. U ne toliko zanimljivoj utakmici odigranoj u Samari izabranici Garetha Southgatea s 2:0 bili su bolji od Švedske koja nije odigrala utakmicu na razini četvrtfinala.

Prvih dvadesetak minuta gotovo pa ništa nije se moglo vidjeti u Samari, s obzirom na to da nijedna momčad nije odlučila preuzeti odgovornost.

Ipak, nakon pola sata igre Engleska je stigla do pogotka razbivši prva protivničku obranu. Iz kornera je ubacio Ashley Young, a najviši u skoku bio je Harry Maguire koji glavom posprema loptu u gol.

Slika 2 od 2.

U samoj završnici prvog poluvremena Englezi su ponovno zaprijetili, pokušao je Raheem Sterling, ali iz dva pokušaja nije uspio poentirati.

Puno bolje krenulo je drugo poluvrijeme, a prvu priliku na susretu imali su Šveđani. Ubacio je Ludwig Augustinsson na Marcusa Berga čiji udarac glavom odlično brani Jordan Pickford.

Nakon kraćeg pritiska na švedsku posljednju liniju Gordi Albion stigao je i do drugog gola u 59. minuti. Jesse Lingard ubačajem s desne strane pronašao je Dele Allija koji bez većih problema matira Robina Olsena

Najbolju priliku na utakmici imala je Švedska tri minute kasnije, ali ponovno se na pravom mjestu našao Pickford. Engleski vratar sjajno je obranio odličan pokušaj Viktora Claessona.

Kako je vrijeme odmicalo bilo je jasno da se rezultat neće mijenjati. Engleska je odlučila sačuvati prednost do kraja utakmica i u tome je uspjela.