Premiership, 1. kolo, 10.08.2018, 21:00 h
Manchester United
Manchester United 2:1 Leicester City
Leicester City

Mihaela Bradovski • petak, 10.08.2018.

Zanimljivim susretom između Manchester Uniteda i Leicestera otvorena je nova sezona Premiershipa. United je odnio pobjedu, ali Leicester je golom u završnici susreta pružio neizvjesnost u posljednjim trenucima...

Ljetni odmor je završen i nogometaši se vraćaju prvenstvenim obavezama. Počela je nova sezona Premiershipa na Old Traffordu susretom između Manchester Uniteda i Leicestera u kojem je višen dobar nogomet, a United je na kraju odnio pobjedu 2:1.

Uz strijelce Paula Pogbu i Lukea Shawa, velike zasluge za ova tri boda ima i David De Gea koji je sjajno odradio ovih 90 minuta i s nekoliko fantastičnih obrana spriječio Leicester da ranije dođe do pogotka. Naravno, za nastup nije konkurirao Filip Benković koji je tek stigao u Leicester i trebat će neko vrijeme za uklapanje u momčad.

Jose Mourinho dao je kapetansku traku Pogbi i odmah ga bacio u vatru iako je Pogba propustio predsezonu nakon što je otišao do titule na Svjetskom prvenstvu. Ulazak u prvenstvo za njega je bio savršen jer je upravo on postigao prvi pogodak u novoj sezoni.

Već u drugoj minuti u svom kaznenom prostoru rukom je igrao Daniel Amartey, a Marriner je bez razmišljanja pokazao na 11 metara. Kazneni udarac nakon kratkog dogovora s Alexisom Sanchezom izveo je Pogba i nadmudrio Kaspera Schmeichela.

Igralo se brzo i dinamično, ali do 30. minute izostale su prave prilike. Tada je Leicester imao odličnu situaciju, u svom prvom nastupu u Premiershipu James Maddison dobro je pucao, ali De Gea je fantastično obranio njegov pokušaj koji je išao u suprotni kut.

Do kraja prvog dijela United je prijetio preko Pogbe i Shawa, ali obojicu je neutralizirao Schmeichel i na odmor se otišlo s 1:0.

U drugom dijelu fantastičnu obranu izvukao je i Schmeichel kada je ispred njega bio potpuno sam Lukaku, Belgijac je imao itekako puno vremena za namjestiti se, to je i učinio, ali Danac fantastično skida njegov pokušaj s desetak metara.

U 83. minuti ništa nije mogao niti Schmeichel. Juan Mata sjajno je uočio ulazak Shawa iza leđa obrane, a on iz dosta teške pozicije iskosa šalje loptu u mrežu za svoj prvi seniorski gol u karijeri.

Leicester se nije predao i u 91. minuti došao je do smanjenja zaostatka,. Pereira je pogodio vratnicu od koje se lopta odbija do Vardyja, a on iz same blizine lakoćom zabija.

U posljednjoj minuti imao je Leicester korner za poravnanje, pred vrata je došao i Schmeichel koji je ujedno i bio u skoku na lopti, ali nije dobro zahvatio loptu glavom i United slavi prvu pobjedu u novoj sezoni.