Petar Jenjić • subota, 11.08.2018.

Odigrane su još četiri utakmice 1. kola engleskog Premiershipa u kojima nije bilo previše napetosti. Tri pogotka postigao je Chelsea kod Huddersfielda, dok su povratnici u najviši rang, Cardiff i Fulham, upisali poraze...

Huddersfield - Chelsea 0:3

Debi Maurizija Sarrija u Premiershipu prošao je i više nego zadovoljavajuće za Chelsea koji se s neugodnog gostovanja kod Huddersfielda vratio visokom pobjedom od 3:0. Kao što se i moglo očekivati, Matea Kovačića nismo vidjeli u sastavu gostujuće momčadi.

Chelsea je načeo protivničku mrežu u 34. minuti nakon lijepe akcije. Willian je ubacio s lijeve strane u kazneni prostor gdje se našao N'Golo Kante koji udarcem isprve matira Bena Hamera.

U završnici prvog poluvremena gostujuća momčad podebljala je vodstvo nakon što je Marcos Alonso fauliran u kaznenom prostoru, a siguran izvođač penala bio je Jorginho.

Bacio je domaćin sve karte u napad, a to se osvetilo u 80. minuti. U ulozi asistenta našao se Pedra, a Španjolac sam izbija pred protivničkog vratara i lakoćom ga matira.

Bournemouth - Cardiff 2:0

Do pobjede protiv starog-novog prvoligaša stigao je Borunemouth koji je pred svojim navijačima slavio protiv Cardiffa rezultatom 2:0.

Domaćin je poveo nakon polovice igre u prvom poluvremenu. Ryan Fraser prvo se sjurio za loptom koja je izlazila iz igre, pokupio je ispred protivničkog igrača bez prekršaja, a zatim se sjurio u kazneni prostor i iskosa matirao protivničkog vratara.

Zanimljivo, isti je igrač sudjelovao kod posljednjih šest pogodaka svoje momčad na Vanity stadionu. Bio mu je ovo četvrti pogodak, a uz to ima dvije asistencije. Deset minuta kasnije velika prilika za domaćina da podeblja prednost, ali Callumu Wilsonu penal je obranio Neil Etheridge.

Wilson se ipak uspio upisati u strijelce, a to se dogodilo u samoj završnici utakmice.

Fulham - Crystal Palace 0:2

Ipak je veći broj novih igrača jako teško uigrati u kratko vrijeme, tako se čini nakon prve utakmice Fulhama u povratku u Premiership. Na Craven Cottageu do pobjede je stigao Crystal Palace kojem je bio dovoljan po jedan pogodak u svakom poluvremenu.

Igrala se 41. minuta kada je gostujuća momčad stigla do vodstva, Patrick van Aanholt proigrao je u kaznenom prostoru Jefferyja Schluppa koji iskosa neobranjivo pogađa same rašlje.

Da ne bi bilo nikakvih problema oko konačnog pobjednika Crystal Palace pobrinuo se u 80. minuti, Aaron Wan-Bisaka proigrao je Wilfreda Zahu koji koristi istrčalog protivničkog vratara i bez većih problema pogađa mrežu.

Watford - Brighton 2:0

Uspješan ulazak u sezonu imao je i Watford koji je pred svojim navijačima stigao do 2:0 pobjede protiv Brightona, na krilima odličnog Roberta Pereyre koji je postigao oba pogotka, a posebno treba izdvojiti fenomenalan prvi.

Zaista prekrasan pogodak mogli smo vidjeti u 35. minuti utakmice, Jose Holebas pronašao je na rubu kaznenog prostora Pereyru koji prekrasnim volejem neobranjivo matira protivničkog vratara.

Devet minuta po ulasku u drugo poluvrijeme isti dvojac sudjelovao je i kod drugog gola. Holebas je proigrao Pereyru, ovaj se sjurio u kazneni prostor i lakoćom poentirao za podebljanje vodstva.