Nantes
Nantes 1:3 Monaco
Monaco

Branimir Korać • subota, 11.08.2018.

Nakon teškog poraza od PSG-a u Superkupu, Monaco je odigrao puno bolje u prvom prvenstvenom kolu gdje je gostovao u Nantesu. Upisao je glatku pobjedu iako je domaćin imao inicijativu i izgledao opasnije...

Danijel Subašić još uvijek nije spreman za nastup, no i bez njega je Monaco uspješno odradio gostovanje kod Nantesa. U susretu prvog kola francuskog prvenstva slavio je s 3:1, a sva četiri gola postignuta su u zadnjih 20-ak minuta susreta.

Domaćin je tijekom ljeta promijenio trenera i najavljivao otvoreniju i ofenzivniju igru nego prošle sezone, no ostalo je dovoljno rupa u zadnjoj liniji kroz koju su gosti prolazili.

Igralo se otvoreno, domaćin je uglavnom imao loptu u svom posjedu, ali Monaco je odličnim izlascima i tranzicijom prema naprijed stvarao velike probleme domaćinu.

Pogodaka nije bilo do 69. minute kada je Samuel Grandsir odlično ubacio, a Rony Lopes doveo Monaco u vodstvo dobrim udarcem glavom.

Monaco je osjetio priliku, stvorio nekoliko izglednih šansi, a Tatarusanu je odličnim obranama držao Nantes u igri. Međutim u 80. minuti niti on nije mogao ništa, sijevnula je kontra u kojoj je Falcao sjajno proigrao Jovetića koji bježi obrani Nantesa i podiže na 2:0.

Nantes je tu potpuno pao i tri minute kasnije novi pogodak za goste. Jovetić za Samuela, ovaj u sredini pronalazi Falcaa koji rutinski zabija.

Sve što je Nantes napravio do kraja susreta bilo je smanjenje na konačnih 3:1 preko svog prvog napadača Emiliana Sale.

Monaco je tako sjajno otvorio prvenstvo, na neugodnom gostovanju došao je do sva tri boda i to uz dobar nastup.