Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.08.2018.

Prošle sezone Niko Kovač je s Eintrachtom osvojio Kup pobjedom u finalu protiv Bayerna, a sada je Bayernom u Superkupu pregazio svoj bivši klub...

Raritetan doseg Nike Kovača, uspio je s dva različita kluba u samo nekoliko mjeseci, unutar istog saveza, osvojiti Kup i Superkup. Predvodio je s klupe Eintracht u velikoj finalnoj pobjedi protiv Bayerna što je ujedno bio i njegov oproštaj od Eintrachta, a prvu službenu utakmicu na klupi Bayerna imao je upravo protiv momčadi iz Frankfurta i upisao je pobjedu 5:0.

U Münchenu su vrlo zadovoljni Kovačem, od ljudi iz kluba, igrača i navijača te nije mogao zamisliti bolji ulazak u sezonu. Doduše sigurno bi mu bilo draže da je na drugoj strani bio neki drugi protivnik, ali trofej je tu.

Bavarci su apsolutno dominirali susretom, a posebno raspoložen bio je Robert Lewandowski koji nije ostavljao dojam nezadovoljnika koji svom silom želi napustiti Bayern.

Nakon očajnog Svjetskog prvenstva na kojem je potpuno podbacio, Lewandowski je u 21. minuti doveo Bavarce u vodstvo nakon ubačaja Joshue Kimmicha. Odmah je Eintracht mogao poravnati preko Mijata Gaćinovića, ali on s ruba kaznenog prostora puca pokraj vratnice.

Zato Lewandowski ne griješi i u 26. minuti ostaje potpuno usamljen u 16 metara i to kažnjava te glavom šalje loptu u mrežu.

Poljak je nastavio svoj show i početkom drugog dijela kada je postigao i treći pogodak uz malu dozu sreće s obzirom da nije najbolje primio loptu i već tada bilo je jasno tko će osvojiti trofej.

U nastavku susreta Bayern je postigao još dva pogotka, Kingsley Coman i Thiago Alcantara bili su strijelci za konačnih 5:0.

U redovima Eintrachta priliku je dobio i Ante Rebić i to od 64. minute, ali nije uspio napraviti nešto više.