Branimir Korać • nedjelja, 19.08.2018.

Odigrano je još pet susreta drugog kola Ligue 1, a Monaco je na svom travnjaku neočekivano remizirao protiv Lillea. Mateo Pavlović s Angersom upisao je novi poraz...

Nakon poraza u prvom kolu obje momčadi, Rennes je stigao do prvih prvenstvenih bodova svladavši Angers. U susretu koji nije oduševio i pružio je vrlo malo uzbuđenja, domaćin je odnio pobjedu 1:0 pogotkom Ismaile Sarra u 81. minuti. Sarr je zabio nakon kontre u kojoj je odlično izborio poziciju za šut i pogodio s 14-15 metara suprotni kut.

Mateo Pavlović odradio je cijelu utakmicu, a hendikep za Angers svakako je bio rani izlazak Vincenta Pajota koji je iščašio lakat i već nakon 13 minuta napustio je igru.

Monaco je odigrao samo 0:0 protiv Lillea i ima za čim žaliti. Iako je to bilo daleko od najboljeg Monacovog izdanja, priliku utakmice u drugom dijelu propustio je Radamel Falcao koji nije realizirao kazneni udarac u 69. minuti, pucao je vrlo loše i vratar Mike Maignan obranio je njegov pokušaj. Danijel Subašić još nije u konkurenciji za nastup.

Dijon je stigao do druge pobjede, a Nantes je upisao i drugi poraz. Zaslužena 2:0 pobjeda domaćina koji je odradio vrlo dobru utakmicu, a gostima ostaju brige. Julio Tavares bio je junak domaćina, postigao je oba gola i vodio Dijon do pobjede. U osmoj minuti zabio je nakon ubačaja iz kornera, a u 73. nakon kontre. Pet minuta kasnije Nantes je ostao s igračem manje zbog isključenja Abdoulayea Tourea koji je napravio prekršaj nad Tavaresom.

Drugi poraz upisao je i Amiens koji je na svom travnjaku ugostio Montpellier izgubio bodove. U drugom dijelu dogodilo se sve bitno za ovaj susret, prvo je Florent Mollet zabio za vodstvo, a onda je u 71. minuti Tunižanin Ellyes Skhiri povisio na 2:0. Osam minuta prije kraja Moussa Konate iz kaznenog udarca postavio je konačnih 1:2.

Nice ja u prvom kolu na svom travnjaku poražena od Reimsa, a u drugom kolu u završnici je izbjegla poraz od Caena. Završilo je 1:1, a gosti su do boda došli golom Igniatiusa Ganaga u 82. minuti. Strijelac za Caen bio je Yacine Bammou iz kaznenog udarca u 52. minuti.