Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.08.2018.

Odigrana su još dva susreta drugog kola Premiershipa, a Manchester City opravdao je ulogu velikog favorita protiv Huddersfielda vrlo visokom pobjedom...

Manchester City izgleda zastrašujuće. Nakon što je projurio ligom prošle sezone, u novu sezonu krenuo je s dvije glatke pobjede. U prvom kolu na Emiratesu je bio bolji od Arsenala s 2:0, a onda je na svom stadionu pregazio Huddersfield s čak 6:1.

Potpuna dominacija Cityja i nešto čega ćemo se nagledati i ove sezone. Pitanje pobjednika riješeno je vrlo brzo, već nakon 45 minuta bilo je jasno da će City uzeti sva tri boda, ako je itko uopće i sumnjao u to.

Sijevalo je sa svih strana, a u razdoblju od 25. do 35. minute City je postigao čak tri pogotka. Dva puta strijelac je bio Sergio Aguero, a jednom Gabriel Jesus da bi u završnici prvog dijela Jon Stanković smanjio na 3:1.

Taj pogodak nije nikog zabrinuo, bilo je jasno da susret može završiti samo jednim ishodom, pobjedom domaćina.

U nastavku susreta stigla je i potvrda toga. U 48. minuti David Silva zabio je četvrti pogodak, Aguero je dodao još jedan, a Terence Kongolo autogolom je stavio točku na i.

U drugom susretu Watford je u gostima s glatkih 3:1 svladao Burnley, dosta lakše nego što je itko očekivao. Već u prvih šest minuta pala su dva pogotka, prvo su gosti poveli preko Andrea Grayja, a odmah je James Tarnowski izjednačio. U nastavku je Watford ipak bio precizan još dva puta te pogocima Troyja Deeneyja i Willa Hughesa na početku drugog dijela otišao do pobjede.