Branimir Korać • nedjelja, 19.08.2018.

U nedjeljnim susretima u Serie A u akciji su bili Roma i Inter i to s različitim uspjehom. Roma je izvukla pobjedu kod Torina, a Inter je stradao u gostima kod Sassuola...

Roma je krenula u novu sezonu s tri boda s neugodnog gostovanja u Torinu. Zasluženi bodovi za Rimljane koji su bili bolji protivnik i mogli su i ranije osigurati pobjedu, a ne tek u 89. minuti krasnim pogotkom Edina Džeke.

Domaćin je već u 26. minuti ostao bez ozlijeđenog Lorenza De Silvestrija koji je osjetio probleme s leđima, a i prije toga visio je gol, posebno nakon što je Aleksandar Kolarov odlično pucao, ali pogodio vratnicu. U završnici prvog dijela okvir gola tresao se i na drugoj strani, ovaj put nakon udarca Tomasa Rincona.

U završnici susreta Roma je pritisnula, Džeko je pogodio vratnicu, a onda u 89. minuti krasnim udarcem iz voleja donio pobjedu Romi. Ante Ćorić kod Rome je cijelu utakmicu proveo na klupi.

Parma se vratila u Serie A nakon agonije kroz koju je prošla, a na povratku je remizirala 2:2 s Udineseom. Imao je domaćin vodstvo 2:0, ali Udinese je ipak na kraju zasluženo došao do boda.

U 43. minuti Roberto Inglese doveo je Parmu u vodstvo da bi početkom drugog dijela Antonino Barilla povisio na 2:0. No to nije bilo dovoljno, Udinese je relativno brzo uzvratio i preko Rodriga De Paula i Seka Fofane došao je do remija.

Do domaće pobjede stigao je Empoli koji je ugostio Cagliari i slavio s 2:0. Hrvati u redovima Cagliarija Filip Bradarić i Marko Pajač nisu igrali dok će se Darijo Srna uskoro moći uključiti u konkurenciju.

Strijelci za Empoli bili su Rade Krunić i Francesco Caputo, a iako je imao dovoljno prilika Cagliari se nije uspio vratiti u susret.

Razočaravajući start imala je Bologna koja je na svom stadionu poražena od SPAL-a s 1:0. Bologna je ušla u ovaj susret kao blagi favorit, ali prema naprijed nije briljirala i poražena je golom Jasmina Kurtića od 20 minuta prije kraja susreta.

Lorenco Šimić ušao je u 89. minuti umjesto Manuela Lazzarija.

Za kraj ostaje Inter. Luciano Spalletti ima na raspolaganje za talijanske uvjete prilično dobru momčad, ali upisao je poraz u gostima kod Sassuola. Nije neko čudo, ovo je samo nastavak Interove agonije u dvobojima s ovim protivnikom. Četvrti međusobni susret zaredom završio je četvrtom pobjedom Sassuola.

Donio ju je sredinom prvog dijela Domenico Berardi koji je zabio iz penala nakon što ga je skrivio Miranda. Inter je pokušao izvući barem bod, ali Sassuolo ga je vrlo dobro neutralizirao i zasluženo je slavio.

Marcelo Brozović igrao je do 86. minute kada ga je zamijenio Yann Karamoh dok je Ivan Perišić na poluvremenu zamijenio Henriquea Dalberta. Šime Vrsaljko nije igrao.