Branimir Korać • ponedjeljak, 20.08.2018.

Odrađena su još dva susreta prvog kola Primere, a pobjede su upisali Real Madrid i Sevilla. Očekivano slavlje za ova dva kluba, a posebno inspiriran bio je Andre Silva...

Madridski Real otvorio je sezonu na Santiago Bernabeuu pobjedom protiv Getafea 2:0. Luka Modrić i dalje je miljama od idealnog stanja i ponovno je ušao s klupe u zadnjih 20 minuta kada je Real već imao prednost od dva gola i polako krenuo u zaključivanje posla.

Nakon što je prošle sezone očajnim startom prosuo previše bodova na svom terenu, Realu je bilo vrlo važno na pravi način krenuti protiv Getafea i uzeo je bodove. Nije to bila nogometna rapsodija, daleko od toga, ali bodovi su upisani i Julen Lopetegui može biti zadovoljan.

Prva prava prijetnja prema gostujućem golu došla je u 15. minuti kada je Gareth Bale odlično pucao glavom, ali lopta je pogodila gredu.

U 20. minuti Real je ipak poveo. Nakon ubačaja s lijeve strane vratar Getafea je izbio loptu, ali samo na glavu Daniela Carvajala koji iskosa prebacuje vratara i zabija za 1:0.

Drugi gol stigao je na startu drugog dijela, veliki kiks domaće obrane kaznio je Asensio koji se domogao lopte i onda pronašao Balea za povećanje vodstva.

U nastavku susreta Real je uspješno sačuvao prednost i stigao do tri velika boda.

Sevilla je sjajno otvorila sezonu pregazivši u gostima Rayo Vallecano s 4:1. Sjajnu utakmicu odigrao je napadač Milana na posudbi u Sevilli Andre Silva koji je u svom prvom nastupu u Primeri postigao hat-trick. Franco Vazquez dodao je još jedan pogodak, a Adri Embarba bio je jedini strijelac za domaćina.