Valencia
Valencia 1:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • ponedjeljak, 20.08.2018.

U susretu prvog kola Primere Atletico je gostovao kod Valencije i u vrlo zanimljivoj utakmici remizirao. Do pobjede su mogli i jedni i drugi te je remi nekako najpravedniji ishod...

Prvi prvenstveni nastup Valencije i Atletica u novoj sezoni potvrdio je kako i jedni i drugi s pravom razmišljaju o visokom plasmanu. Dobra utakmica, puna ritma, a na kraju ipak pravedna podjela bodova.

Nikola Kalinić bio je u konkurenciji za nastup, ali cijelu utakmicu odgledao je s klupe te nije dobio priliku za nastup.

Od početka susreta igralo se ravnopravno, a u prvom poluvremenu Atletico je izgledao nešto bolje i kompaktnije. To mu je donijelo i vodeći pogodak, u 26. minuti Antoine Griezmann odradio je sjajan posao, odličnom asistencijom pronašao Angela Correu koji rutinski šalje loptu u mrežu pored Neta.

Do odlaska na odmor gosti su mogli i do drugog pogotka, vrlo opasan bio je Diego Costa, ali nedostajalo mu je preciznosti u završnici.

U drugi dio Valencia je ušla bolje, no Atletico je imao još jednu odličnu priliku kada Costa u sjajnoj poziciji ipak nije stigao do lopte.

Nakon što ta prilika nije realizirana, stigla je kazna u 56. minuti. Bila je to još ljepša akcija nego kod gola Atletica, dugačka lopta došla je na 15 metara do Wassa koji je iz prve šalje prema Rodrigu, on je prima na prsa i onda pogađa nebranjeni dio mreže za 1:1.

U završnici susreta Valencia je imala dvije prilike preko Wassa i Gameira, ali Oblak je bio na mjestu dok je na drugoj strani iz slobodnog udarca prijetio Saul Niguez.