Slišković predvodio Göppingen do pobjede, Markotić među najboljima u slavlju Stuttgarta

Petar Jenjić • četvrtak, 23.08.2018.

Odigrane su tri utakmice prvog kola nove sezone rukometne Bundeslige u kojoj su hrvatski rukometaši krenuli s više ili manje uspjeha. Najzapaženiji bio je Ivan Slišković koji je predvodio Göppingen do pobjede protiv Füchsea, dok je Robert Markotić bio među boljima u pobjedi svoga Stuttgarta...

Do pobjede na otvaranju nove sezone stigli su rukometaši Göppingena koji su na domaćem terenu s 21:18 bio bolji od berlinskog Füchsea.

Nijednom tijekom utakmice gostujuća momčad nije bila u vodstvu, a posljednje izjednačenje bilo je još u 14. minuti, pri rezultatu 5:5. U 46. minuti domaćin je stigao do najvećih pet pogodaka prednosti (17:12), a do kraja utakmice Füchse je uspio tek malo ublažiti poraz.

Domaću momčad do pobjede je predvodio Ivan Slišković sa šest pogodaka uz samo jedan promašaj, dok je četiri gola dodao Marcel Schiller, sva četiri iz sedmerca. Krešimir Kozina dodao je dva pogotka. U redovima gostiju četiri je gola postigao Mihajlo Marsenić, dok se Jakov Gojun nije upisao u strijelce.

U najzanimljivijoj utakmici dana Stuttgart je s minimalnih 27:26 slavio na gostovanju kod Leipziga. Odluka o pobjedniku stigla je u samoj završnici susreta kada je za nedostižnih dva razlike, deset sekundi prije kraja, poentirao Simon Baumgarten.

U pobjedničkim redovima trojica su se igrača po četiri puta upisala u strijelce, a to su bili Robert Markotić, Bobby Schagen i David Schmidt. Najbolji je u redovima Leipziga bio Franz Semper sa sedam golova.

Pobjedu na gostujućem terenu upisali su i rukometaši Magdeburga koji su rezultatom 28:23 bili boji od Melsungena.

Nakon što je u prvih dvadesetak minuta prednost prelazila s jedne na drugu stranu, u završnici prvog poluvremena Magdeburg dolazi do dva pogotka prednosti (16:14), početkom nastavka i do +5 (20:15), razliku koju je sačuvao do kraja utakmice.

Matthias Muchse s osam golova predvodio je gostujuću momčad do pobjede, dok je sedam pogodaka dodao Robert Weber. Željko Musa nije se upisao u strijelce.

Tobias Reichmann sa sedam pogodaka bio je najbolji kod Melsungena, Marino Marić dodao je tri gola, a Domagoj Pavlović dva pogotka.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865