Bundesliga, 1. kolo, 24.08.2018, 20:30 h
Bayern
Bayern 3:1 Hoffenheim
Hoffenheim

Mihaela Bradovski • petak, 24.08.2018.

Nakon dominantnog nastupa u Superkupu i osvojenog trofeja te prolaza u drugo kolo DFB Pokala, Niko Kovač s Bayernom je upisao pobjedu i u prvom nastupu u Bundesligi...

Bayern je kao branitelj naslova njemačkog prvaka otvorio novu sezonu na Allianz Areni susretom protiv Hoffenheima. Borbeni i čvrsti gosti stvarali su probleme Bavarcima koji nisu imali pravi odgovor na čvrstu igru i nastup s kakvim je u susret ušao Hoffenheim.

Tek u završnici susreta Bayern je izborio pobjedu koju je skupo platio čini se težom ozljedom Kingsleyja Comana. Upravo zbog ozljede na drugoj strani nije bilo Andreja Kramarića koji se još uvijek oporavlja od problema s koljenom.

Prvi pogodak u novoj sezoni postigao je Thomas Müller u 23. minuti, Joshua Kimmich je ubacio iz kornera, a Müller glavom poslao loptu u mrežu.

Hoffenheim je prijetio preko Brazilca Joelintona, ali iz odlične pozicije nije zabio dok je na drugoj strani odličan udarac Comana obranio Baumann.

U 45. minuti Coman je krenuo prema svlačionici nakon ružnog starta Schulza Koji se izvukao samo sa žutim kartonom, a Kovač je ostao bez igrača na kojeg je ozbiljno računao.

Problemi za Bayern nastavili su se i početkom drugog dijela kada je Hoffenheim došao i do poravnanja. Martinez je pogriješio, osvojenu loptu proslijedio je do Adama Szalaija koji je ušao u 16 metara, okrenuo Boatenga i pogodio suprotni kut za 1:1.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Bayern ipak vraća prednost na svoju stranu. Nordtveidt je skrivio kazneni udarac složivši Riberyja, penal je izveo Lewandowski, no Baumann brani i odbija do Robbena koji šalje loptu u mrežu. Bastian Dankert uz pomoć VAR-a traži ponavljanje kaznenog udarca zbog preranog ulaska barem šestorice igrača u kazneni prostor, a Lewandowski iz ponovljenog pokušaja zabija za 2:1.

Točku na i stavio je u 90. minuti Robben. Obrana gostiju potpuno je zaspala, Kimmich je izveo aut, Müller proslijedio loptu za Robbena koji dolazi sam pred vratara i zabija.

Zaslužena pobjeda boljeg protivnika i dobar start za Niku Kovača. Ozljeda Comana ipak kvari slavlje Bavaraca na startu sezone.