Branimir Korać • subota, 25.08.2018.

Odigrano je pet susreta prvog kola Bundeslige, bilo je dosta uzbuđenja, a u najzanimljivijoj utakmici poslijepodneva Wolfsburg je slavio protiv Schalkea...

Najzanimljivija utakmica poslijepodnevnog subotnjeg dijela programa odigrana je u Wolfsburgu gdje je gostovao Schalke, a nakon drame u završnici domaćin je uzeo sva tri boda. Schalke je u završnici susreta stigao do poravnanja, ali u posljednjim sekundama Wolfsburg je ipak osigurao sva tri boda.

Do prvog pogotka Wolfsburg je došao u 33. minuti kada je John Brooks pogodio mrežu nakon ubačaja Maxa Arnolda iz kornera. Novi problemi za Schalke javili su se u 65. minuti kada je Matija Nastasić zaradio izravni crveni karton zbog neopreznog starta đonom prema protivničkom igraču.

Schalke je i s igračem manje došao do poravnanja i to pet minuta prije kraja susreta kada je dosuđen kazneni udarac, a Nabil Bentaleb s 11 metara poravnao na 1:1. Ipak u posljednjim trenucima sudačke nadoknade Daniel Ginczek donosi pobjedu domaćinu. Josip Brekalo igrao je do 86. minute kada ga je zamijenio Admir Mehmedi.

Fortuna Düsseldorf na povratku u najviši rang na svom stadionu ugostila je Augsburg i upisala poraz 2:1. Domaćinu nije pomoglo niti vodstvo na poluvremenu, u drugom dijelu za pola sata gosti su u potpunosti okrenuli rezultat.

Belgijac Benito Raman doveo je domaćina u vodstvo u završnici prvog dijela, ali Martin Hinteregger i Andre Hahn donijeli su preokret Augsburgu. Davor Lovren ostao je na klupi tijekom cijelog susreta.

Pobjednika nije bilo u Bremenu gdje su Werder i Hannover remizirali 1:1. U konačnici i pravedan ishod, dvoboj je bio prilično izjednačen i momčadi su zaslužile podjelu bodova.

Hannover je 15 minuta prije kraja stigao do prednosti pogotkom Hendrika Weydanta i činilo se da će doći do tri boda, ali Theodor Gebre Selassie pet minuta prije kraja poravnava na 1:1.

Eintracht je upisao važnu pobjedu u gostima kod Freiburga koji je svladan s 2:0. Iako je prvo kolo, pobjeda je važna zbog očajnog starta Eintrachta u sezonu i teškog stradanja protiv Bayerna u Superkupu. Freiburg je ipak skromniji protivnik i Eintracht je slavio golovima Nicolaja Müllera i Sebastiena Hallera.

Pobjedom je krenula i Hertha koja je svladala Nürnberg s 1:0 pogotkom Vedada Ibiševića iz prvog poluvremena. Imali su gosti priliku za remi, ali u 84. minuti Mikael Ishak loše je izveo kazneni udarac i obranio ga je vratar domaćina Jarstein i Hertha uzima sva tri boda.