Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 25.08.2018.

Četiri dvoboja trećeg kola Premiershipa donijela su dobar nogomet, a neka velika iznenađenja su izostala. Arsenal je slavio u londonskom derbiju, a Leicester je u gostima svladao Southampton...

Southampton još uvijek čeka na prvu pobjedu u novoj sezoni, u trećem kolu ugostio je Leicester i upisao poraz 2:1. Gosti su tako povezali dvije pobjede i zadovoljni ulaze u nastavak sezone. Na St. Mary'su tri boda su osigurali golom u sudačkoj nadoknadi preko engleskog reprezentativca Harryja Maguirea.

Saintsi su poveli početkom drugog poluvremena preko Ryana Bertranda, ali nisu dugo zadržali vodstvo. Već u 56. minuti Demarai Gray poravnava na 1:1. Novi problemi za Saintse stigli su u 77. minuti kada Pierre-Emile Hojbjerg zarađuje drugi žuti karton, a s igračem više Leicester u 92. minuti golom Maguirea, i to ne glavom već sjajnim udarcem s više od 20 metara, dolazi do sva tri boda.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Bournemoutha i Evertona koji je imao netipičan tijek. Završilo je 2:2, a domaćin je uhvatio bod zahvaljujući preokretu.

U 41. minuti Everton je ostao bez isključenog Richarlisona, ali i s igračem manje dolazi do vodstva u 56. minuti pogotkom Thea Walcotta. Pet minuta kasnije snage su brojčano poravnate nakon što je Adam Smith kao posljednji igrač obrane skrivio prekršaj i zaradio isključenje, a ubrzo Michael Keane odveo Everton do 2:0.

Bournemouth se nije predao i uspio je doći do boda. U 75. minuti smanjio je iz kaznenog udarca Joshua King, a tri minute kasnije Nathan Ake poravnao je na 2:2.

Zanimljivo je bilo u londonskom derbiju gdje je Arsenal ugostio West Ham u dvoboju dvije momčadi koje su sezonu otvorile porazima. Iako su Topnici slavili s 3:1, nisu oduševili, posebno komično izgledala je obrana kroz koju su igrači West Hama prolazili kako su se sjetili.

West Ham je i poveo u 25. minuti pogotkom Marka Arnautovića, ali Nacho Monreal prije odmora poravnao je na 1:1. U drugom dijelu gosti su ostali bez Arnautovića zbog ozljede, a Arsenal je otišao do pobjede. U 70. minuti Issa Diop nespretno je skrenuo loptu u svoju mrežu, a u sudačkoj nadoknadi Danny Welbeck povisio je na konačnih 3:1.