Premiership, 3. kolo, 25.08.2018, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 1:0(1:0) Brighton & Hove
Brighton & Hove

Petar Jenjić • subota, 25.08.2018.

Nogometaši Liverpoola stigli su i do treće pobjede na otvaranju nove sezone Premiershipa. U utakmici odigranoj na Anfieldu svladali su Brighton s minimalnih 1:0...

Nakon što je Manchester City ispustio bodove protiv Wolverhamptona, Liverpool je pobjedom mogao barem privremeno zasjesti na prvo mjesto ljestvice. Redsi su u tome uspjeli, svladali su Brighton na Anfieldu pogotkom Mohameda Salaha.

Ponovno je Brighton odigrao vrlo dobro, kao i prošli tjedan kada je svladao Manchester United, ali Liverpool na krilima Alissona i ovdje uspijeva sačuvati netaknutu mrežu. Trenutno je na omjeru 7:0, a u 23. uzastopnoj utakmici na domaćem terenu ostao neporažen.

Već u devetoj minuti odličnu je priliku imao domaćin, ubacio je Robertson u kazneni prostor, a Firminov udarac glavom brani gostujući vratar. Sedam minuta kasnije Liverpool je bio još bliže pogotku kada je Alexander-Arnold pogodio gredu.

Obrana Brightona izdržala je tek do 23. minute. Milner je dobrim potezom oduzeo loptu protivničkom igraču i proigrao Firmina. Brazila je u prostor uposlio Salaha koji udarcem isprve s 15-ak metara odlično pogađa sami kut protivničkog gola. Bio je to njegov 29 pogodak u 29 utakmici na Anfieldu.

Kako je vrijeme odmicalo, bilo je jasno kako će Brighton tražiti izjednačujući pogodak. U kratkom razdoblju od desetak minuta Alisson je bio na kušnji nekoliko puta, ali uspio je zaustaviti sve prijetnje. Posebno impresivna obrana bila je ona obrana iz 88. minute, Pascal Gross gotovo neometan pucao je glavom sa sedam metara, ali Brazilac odbija udarac u korner.

Kao što je i bilo najavljivano, Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u sastavu Liverpoola.