Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:0(0:0) Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Petar Jenjić • subota, 25.08.2018.

Antoine Griezmann donio je prvu pobjedu Atletico Madridu u novoj sezoni Primere. Na Wanda Metropolitanu Atletico je s 1:0 bio bolji od Rayo Vallecana...

Nakon remija na gostovanju kod Valencije nogometaši Atletico Madrida pred svojim navijačima ostvarili su i prvu pobjedu sezone. Protivnik je bio Rayo Vallecano, a momčad Diega Simeona slavila je s minimalnih 1:0, u utakmici koju je Nikola Kalinić odgledao s klupe za pričuvne igrače.

Bez golova proteklo je prvih 45 minuta na Wanda Metropolitanu gdje je Rayo stajao puno bolje nego je to bilo u prošlom kolu. U 37. minuti morao je Alberto Garcia dva puta reagirati. Prvo je pokušao Thomas Partey s ruba kaznenog prostora, a nakon obrane gostujućeg vratara na odbijanac je došao Angel Correa, no još jednom dobro reagira golman Rayo Vallecana.

U samoj završnici poluvremena pregledavana je snimka igranja rukom Oscara Treja, no nije bilo namjerno i Argentinac je bio preblizu lopti i nije imao šansu izmaknuti se.

Ipak, nakon nešto više od sat vremena igre Atletico je stigao do vodstva. Ubačaj iz kornera stigao je do Stefana Savića koji prebacuje loptu za Antoinea Griezmanna, a Francuz iz blizine šalje loptu u mrežu. Tako se Griezmann i sedmi puta upisao u strijelce u posljednjih pet utakmica protiv večerašnjeg protivnika.

Iako je gostujuća momčad dobro stajala na terenu, Jan Oblak gotovo da i nije imao posla u cijeloj utakmici, najviše u posljednjih nekoliko minuta. Rezultat se do kraja nije promijenio.