Valladolid
Valladolid 0:1(0:0) Barcelona
Barcelona

Petar Jenjić • nedjelja, 26.08.2018.

Nogometaši Barcelone pogotkom Ousmane Dembelea svladali su u gostima Valladolid kojem je u posljednjim sekundama utakmice pogodak poništen zbog zaleđa nakon pregledavanja snimke...

Barcelona se izvukla na gostovanju kod Valladolida gdje je stigla i do druge pobjede sezone. Slavila je katalonska momčad s minimalnih 1:0, a sva tri boda potvrdila je u samoj završnici susreta. Poentirao je domaćin za izjednačenje, no nakon pregledavanja snimke pokazalo se kako je bio u zaleđu. Pogodak je poništen, a Barcelona je pobijedila.

Vrlo, vrlo živahno bilo je prvo poluvrijeme u Valladolidu gdje su i jedna i druga momčad imale nekoliko dobrih pa sve do sjajnih prilika za postizanje pogotka, no nijednom nisu bile precizne. Prvo je zaprijetio domaćin preko Enesa Unala koji je dobro pucao uz samu gredu, ali Ter Stegen odbio je loptu u korner.

Isti je igrač zaprijetio nakon pola sata igre, ali ponovno je dobro reagirao vratar Barcelone. Preostalo vrijeme dominirala je Barcelona, dva sjajna udarca u razmaku od dvije minute imao je Phillipe Coutinho, obje lopte obranio je raspoloženi Jordi Masip.

Domaćin je odolijevao sve do 57. minute, Luis Suarez poslao je jednu vrlo visoku loptu u kazneni prostor, Sergio Roberto glavom je vratio za Ousmane Dembelea koji udarcem isprve s desetak metara matira vratara Valladolida.

Nekoliko solidnih pokušaja imali su domaćini do kraja utakmice, ali Ter Stegen uvijek je bio na pravom mjestu. U 90. minuti Barcelona je bila blizu drugog pogotka, pucao je Malcom iskosa, a Masip obranio njegov udarac.

Onda u samoj završnici utakmice pogodak za domaćina, ubacio je Fernando Calero, a Keko skrenuo glavom u mrežu. Ipak, nakon pregledavanja snimke sudac je ustanovio kako je igrač Valladolida bio u minimalnom zaleđu pa je pogodak poništen, iako je to jako teško prosuditi.

Ivan Rakitić u redovima Barcelone odigrao je cijeli susret, dok je Duje Čop u redovima domaćina odigrao vrlo korektno posljednjih 20 minuta.