Lille
Lille 3:0 Guingamp
Guingamp

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.08.2018.

U susretu trećeg kola francuskog prvenstva Lille je ugostio Guingamp i upisao visoku pobjedu. Domaćin tako nastavlja s kvalitetnim ulaskom u sezonu dok Guingamp i dalje čeka prve bodove...

Nakon teške prošle sezone u kojoj se mučio i borio za opstanak, Lille je puno bolje krenuo u novu sezonu. Nakon tri odigrana kola još uvijek ne zna za poraz, ima dvije pobjede na kontu, a Guingamp je u potpuno drugačijoj situaciji.

Naime on ima vrlo loš start, u tri kola upisao je isto toliko poraza, a posebno loše odigrao je u ovom posljednjem nastupu protiv Lillea koji se prošetao do 3:0 pobjede.

Tijek susreta usmjerila su dva rana pogotka domaćina s kojima je otišao do vodstva od 2:0 poslije čega se Guingamp pokušao vratiti u susret, ali nije išlo.

Već u sedmoj minuti Portugalac Xeka, koji je prošlu sezonu proveo na posudbi u Dijonu, doveo je Lille u vodstvo, a već tri minute kasnije bilo je 2:0. Jonathan Bamba bio je na pravom mjestu nakon odbijene lopte u 16 metara i lakoćom ju je ubacio u mrežu.

Isti igrač postigao je i treći pogodak i to nakon kontre koju je vukao Pepe koji odlično pronalazi utrčalog Bambu, a on u 73. minuti postavlja konačnih 3:0.

Nova loša vijest za Guingamp dolazi u 81. minuti kada je Christophe Kerbrat napravio prekršaj kao posljednji igrač i zaradio izravni crveni karton.

Ostalo je 3:0 što goste stavlja u tešku poziciju već na startu sezone, a Lille uživa u dobrom početku nove sezone.