Petar Jenjić • nedjelja, 26.08.2018.

Odigrano je šest utakmica drugog kola Serie A u kojoj su hrvatski nogometaši imali jako dobre uloge. Najbolju je ostvario Ivan Perišić koji je zabio za vodstvo Intera protiv Torina što nije pomoglo njegovoj momčadi da dođe do pobjede. Isto tako, asistencija Filipa Bradarića nije pomogla Cagliariju koji je u posljednjim sekundama ispustio pobjedu...

Niti u drugom kolu Inter nije uspio doći do pobjede, iako je bio u jako dobroj poziciji. Na San Siru ugostio je Torino te u konačnici osvojio tek bod. Utakmica je završila rezultatom 2:2.

Dobro je krenulo za domaćina, u sedmoj minuti Mauro Icardi pronašao je Ivana Perišića u kaznenom prostoru odakle hrvatski nogometaš lijepim udarcem pogađa mrežu. Nakon pola sata igre Inter je podebljao vodstvo, ubacio je Matteo Politano iz slobodnog udarca, a glavom loptu u mrežu skrenuo Stefan de Vrij.

Međutim, u drugom poluvremenu Torinu postiže dva pogotka i dolazi do boda. U 55. minuti zabio je Andrea Belotti, a 13 minuta kasnije Soulaiho Meite.

Sva trojica Hrvata u redovima Intera krenula su od prve minute. Perišić i Marcelo Brozović odigrali su cijelu utakmicu, dok je Šime Vrsaljko zamijenjen u 71. minuti.

Nakon poraza od Empolija nogometaši Cagliarija stigli su i do prvog boda u sezoni, iako su pobjedu imali u svojim rukama. Na domaćem terenu odigrali su 2:2 sa Sassuolom koji nakon slavlja protiv Intera nije uspio nastaviti u istom, pobjedničkom tonu.

Leonardo Pavoletti bio je prvo ime domaće momčadi. Prvo je doveo u vodstvo u 10. minuti, a zatim i u novo u 73. minuti, nakon što je Domenico Berardi izjednačio rezultat početkom drugog poluvremena. Asistent za taj drugi pogodak iz kornera bio je Filip Bradarić koji je u igru ušao u 71. minuti.

Igralo se sedam minuta sudačke nadoknade, a gosti su u drugoj ostali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Marlon. I onda u samoj završnici domaćin je nakon kornera igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru, a za bod Sassuola zabio je Kevin-Prince Boateng.

Dodajmo i to kako je Darijo Srna odigrao cijelu utakmicu u redovima domaće momčadi.

Fiorentina je u svojoj prvoj utakmici sezone napunila mrežu Chieva i rutinski stigla do pobjede od 6:1 pred domaćim navijačima. Marko Pjaca u igru je ušao u 74. minuti, dok je Adrian Šemper odgledao visok poraz svoje momčadi s klupe.

Nakon prvog poluvremena Viole su vodile s 2:0, prvo je mrežu zatresao Nikola Milenković u osmoj minuti, a zatim i Gerson pretkraj poluvremena.

Marco Benassi povisio je rezultat na 3:0 u 49. minuti, a desetak minuta kasnije poentirao je Federico Chiesa. Zaostatak gostiju barem je privremeno smanjio Nenad Tomović, no u sudačkoj nadoknadi utakmice domaćin postiže još dva gola. Drugi pogodak na susretu postigao je Benassi, dok se u strijelce upisao i Giovanni Simeone.

Prvi bod u sezoni osvojili su Frosinone i Bologna koji su odigrali bez pogodaka. U redovima Frosinonea cijelu je utakmicu odigrao Stipe Perica.