Petar Jenjić • srijeda, 29.08.2018.

Odigrane su još četiri utakmice 2. kola engleskog Carabao kupa iz kojih vrijedi izdvojiti pobjedu Nottingham Forresta protiv Newcastlea te nastavak pobjedničkog niza Watforda koji je slavio u gostima kod Readinga...

U vrlo zanimljivoj utakmici Nottingham Forrest plasirao se u sljedeću fazu Carabao kupa. Na domaćem terenu svladao je prvoligaša Newcastle rezultatom 3:1, a ono što posebno plijeni pozornost jest činjenica kako su tri pogotka pala u posljednjih pet minuta utakmice.

Nottingham je u vodstvo stigao nakon samo minutu i pol igre, s desne strane ubacio je Samuel Byram, a glavom loptu u mrežu skrenuo Daryl Murphy. I onda sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena nije bilo pogodaka.

Igralo se šest minuta nadoknade, a u drugoj je Salomon Rondon poentirao za izjednačenje. Međutim, tek nepune dvije minute kasnije domaćin se vraća u vodstvo, na odbijenu loptu natrčao je Matty Cash i zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Gil Dias nakon što je oduzeo loptu suparničkom braniču, a zatim lijepo prebacio vratara.

Istim rezultatom do pobjede je stigao Everton koji je na domaćem terenu bio bolji od drugoligaša Rotherhama. Nakon prvog poluvremena domaćin je imao minimalno vodstvo do kojeg je došao pogotkom Gylfija Sigurdssona.

Nakon sat vremena igre Everton podebljava rezultat, ubacio je Lucas Digne, a loptu glavom u mrežu skrenuo Dominic Calvert-Lewin. Nakon ubačaja iz kornera Will Vaulks smanjio je zaostatak gostiju u 86. minuti, no tek minutu kasnije pobjedu domaćina novim je pogotkom potvrdio Calvert-Lewin.

Nakon što je u prvenstvo ušao s tri pobjede, Watford je slavio i u utakmici Liga kupa na gostovanju kod Readinga s 2:0. Goste je u vodstvo doveo Isaac Success u 37. minuti, a time su završila i uzbuđenja u prvom poluvremenu.

Drugi pogodak Watforda stigao je nakon nešto više od sat vremena igre, sjajno je Domingos Quina potegnuo s dvadesetak metara i neobranjivo pogodio pod same rašlje.

Dva je puta u zaostatku bio Millwall koji je kod kuće igrao protiv trećeligaša Plymoutha, ali je u konačnici ipak uspio nadoknaditi zaostatak i doći do pobjede s 3:2.

Gosti su poveli u završnici prvog poluvremena kada je nakon kornera loptu glavom u mrežu spretno skrenuo Jaime Ness. Millwall je do izjednačenja stigao u 64. minuti iz penala kada je siguran izvođač bio Shaun Williams.

Izjednačenje je trajalo svega tri minute, a tada je sjajno Freddie Ladapo istrčao kontru i još bolje poentirao. Međutim, u posljednjih sedam minuta domaćin je dva puta uspio zatresti mrežu, strijelci su bili Lee Gregory i Aiden O'Brien.