Branimir Korać • subota, 01.09.2018.

Odigrana su prva tri susreta trećeg kola La Lige, a za iznenađenje pobrinula se Girona koja je u gostima stigla do prve pobjede ove sezone i to protiv Villarreala...

Villarreal ima neočekivano loš ulazak u sezonu. Niti u trećem kolu nije došao do pobjede, upisao je i drugi domaći poraz i to oba u susretima s momčadima protiv kojih je očekivao bodove. Nakon što ga je u prvom kolu svladao Real Sociedad, sada je bolja bila i Girona.

Niti Girona nije imala dobar ulazak u sezonu, ali njezin jedini poraz stigao je ipak protiv madridskog Reala, a sada je stigla i do prve pobjede. Ona je zaslužena, domaćin je imao inicijativu i posjed lopte na svojoj strani, ali gosti su bili opasni i uostalom došli do jedinog pogotka.

Strijelac pobjedničkog gola bio je u 54. minuti Christian Stuani, urugvajski napadač koji je prošle sezone bio najbolji strijelac Girone.

U baskijskom dvoboju Eibar je na Ipurui bio bolji od Real Sociedada i svladao ga s 2:1. U utakmici bez previše prilika domaćin je pobjedu osigurao u sudačkoj nadoknadi pogotkom Charlesa.

Gosti su bolje krenuli u susret i poveli nakon 15 minuta igre. Dmitrović je skrivio kazneni udarac koji u pogodak pretvara Willian Jose.

Sredinom prvog dijela Eibar ipak dolazi do poravnanja pogotkom Marca Cardone da bi u sudačkoj nadoknadi Charles iz teške pozicije u padu glavom poslao loptu u mrežu.

Inače i jedni i drugi rano su ostali bez igrača zbog ozljeda, strijelac prvog pogotka za Real Sociedad napustio je igru svega tri minute nakon gola zbog problema s aduktorom, a domaćin je u završnici prvog dijela ostao bez Fabiana Orellane, svega dan nakon što je zaradio pozivnicu u reprezentaciju.

Pogodaka nije bilo u dvoboju između Getafea i Valladolida. Domaćin je bio nešto bolji protivnik, pogodio je i stativu preko Nemanje Maksimovića, ali ostalo je 0:0. U gostujućem sastavu Duje Čop ušao je u igru u 70. minuti umjesto Enesa Unala.