Premiership, 4. kolo, 01.09.2018, 13:30 h
Leicester City
Leicester City 1:2(0:2) Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • subota, 01.09.2018.

U prvoj utakmici četvrtog kola Premiershipa Liverpool je slavio u gostima kod Leicestera 2:1 i tako ostao na maksimalnom učinku. Susret je obilježila velika greška vratara gostiju Alissona koja ipak nije koštala i njegovu momčad...

Niti nakon odlaska Kariusa, Liverpool nije potpuno imun na pogreške vratara. Imali su Redsi 2:0 na poluvremenu i vrlo lijepu situaciju, no veliku je grešku napravio je Alisson, međutim, to nije koštalo njegovu momčad koja je sačuvala mrežu netaknutom do kraja utakmice i uzela sva tri boda.

Utakmica je krenula u visokom ritmu, a Liverpool je odmah krenuo prema naprijed tražeći pogodak. Domaćin se činio pomalo izgubljen u to vrijeme, a u 10. minuti našao se u zaostatku. Slabo je reagirala obrana Leicestera, a do lopte je nakon dodavanja Andrewa Robertsona stigao Sadio Mane i krasno pogodio za vodstvo Redsa.

Probudio se ubrzo i domaćin, a polovicom prvog poluvremena imao je do tada najbolju priliku na susretu. Utrčao je Demarai Gray iza gostujuće obrane, ali na pravom mjestu našao se Alisson.

Pokušavao je Leicester još u nekoliko navrata, međutim, bez uspjeha. Na drugoj strani, u samoj završnici poluvremena, Liverpool je iskoristio malo kašnjenje obrane. James Milner ubacio je iz kornera gdje se našao Roberto Firmino koji se izborio za nešto prostora i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Pala je igra Liverpoola u nastavku, a nervoza se posebno uvukla u 63. minuti. Van Dijk je vratio loptu prema Alissonu koji je samo trebao ispucati, no odlučio je driblati i proći Iheanacha. Međutim, igrač Leicestera uzeo mu je loptu, proigrao Rachid Ghezzala koji pogađa praznu mrežu.

Međutim, rezultat se do kraja utakmice više nije promijenio, Liverpool je uspio obraniti i četvrtu pobjedu u sezoni.