Jan Šneler • nedjelja, 02.09.2018.

Četvrto kolo Premierlige zaključila su dva susreta u kojima smo mogli vidjeti fenomenalnu pobjedu Watforda nad Tottenhamom i pravu predstavu Manchester Uniteda...

Kriza je potresala ili još uvijek trese Manchester United koji je nakon tri kola imao svega tri boda. Glasine kako Jose Mourinho napušta klub bile su sve jače i Crveni vragovi morali su pružiti dobru partiju na gostovanju kod Burnleya. Upravo to se i dogodilo.

Bila je to prava prezentacija dobrog nogometa. U redu, Burnley nije klub koji bi trebao biti konkurentan Unitedu, no svakako treba pohvaliti igru gostiju. U prvom dijelu gosti su bili bolji u svakom segmentu igre te su opasno prijetili od samog početka. Ipak, na pravi gol trebalo se čekati gotovo pola sata.

U 27. minuti, nakon opsade domaćeg gola, Alexis Sanchez sjajno je ubacio a Romelu Lukaku još bolje skočio i matirao Joea Harta. Nešto kasnije, Lukaku ipak nije uspio drugi put svladati Harta koji je odličnom obranom spasio Burnley. Ipak, na drugi gol se nije trebalo predugo čekati. Malo prije kraja prvog dijela, Lukaku se ponovno upisao u strijelce.

Pucao je Jesse Lingard, lopta je pogodila nekoga u obrani i odbila se točno na noge belgijskom napadaču koji izbliza zabija za 0:2 vodstvo Manchester Uniteda. U nastavku susreta, gosti su se malo povukli, odlučili smiriti utakmicu i osigurati pobjedu.

U 68. minuti došla je prilika koju su gosti čekali. Potpuno nesmotreno i neshvatljivo, Aaron Lennon je u šesnaestercu srušio Marcusa Rashforda te tako skrivio kazneni udarac. Na žalost gostiju, Paul Pogba sve jače pokazuje kako ne želi biti dio Manchester Uniteda te je prilično lošim udarcem s bijele točke omogućio Hartu da ga bez većih problema obrani.

Svega minutu kasnije, gosti su ostali bez jednog igrača. Nakon jednog razgovora s Phillipom Bardsleyjem, Rashford je zbog udarca glavom zasluženo zaradio direktni crveni karton. Ipak, to nije previše pomoglo domaćima koji usprkos pokušajima nisu uspjeli doći do smanjenja zaostatka.

U drugom susretu, još uvijek neporaženi Watford svladao je favorizirani Tottenham. Rijetko tko mogao je predvidjeti takav sjajna start Watforda u sezonu, a današnja utakmica dodatna je potvrda snage momčadi koju vodi Javier Gracia.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez većih prigoda. Tottenham je bio nešto aktivniji, no prilično dosadnjikavo bilo je prvo poluvrijeme u kojem su se ozbiljne prilike mogle nabrojati na prste jedne ruke. Nastavak susreta ipak je ponudio puno više draži i uzbuđenja. Prvi je do vodstva došao Tottenham u 53. minuti. Veliku nesreću imao je domaći sastav.

Nakon gužve u šesnaestercu gdje se u jednom trenutku nije znalo tko je nespretnije reagiralo, lopta je okrznula Doucourea, promijenila smjer kretanja i ušla u mrežu. Primljeni pogodak nije pretjerano uzdrmao domaći sastav koji se strpljivo spremao za pravi blitzkrieg petnaestak minuta kasnije.

U 69. minuti Troy Deeney je sjajno iskoristio centaršut Jose Holebasa i glavom poravnao rezultat. Nevjerojatan igrač je Deeney. Mnogi će reći da je izgleda predebelo za Premierligu, no ovaj 30-godišnji napadač prava je legenda Watforda za koji je nastupio više od 300 puta i postigao preko 100 pogodaka.

Drugi pogodak došao je sedam minuta kasnije. Ponovno je Holebas sjajno centrirao nakon kornera, a Cathcart glavom poentira za veliko vodstvo Watforda i četvrtu pobjedu ove sezone. Spursi su se doveli u velike probleme. Već su izgubili vrijedne bodove, a u sljedećem kolu dočekuju Liverpool koji izgleda bolje nego ikada.

• Ivo.Sanader02.09.2018. u 19:49
    Javi Gracia je trener Watforda, ne Garcia. Nevjerojatan ulazak u sezonu, 4/4 pobjede je malo više od 'ostali neporaženi', stvarno su odlični.