Vardar Skoplje
Vardar Skoplje 35:20 Železničar Niš

Vardar na otvaranju drugog kola pregazio Vujovićev Železničar

Mihaela Bradovski • srijeda, 05.09.2018.

U prvom susretu drugog kola SEHA lige Vardar je ugostio momčad Železničara i upisao je visoku pobjedu. Gosti su još pružali otpor u prvom dijelu, ali u nastavku susreta su se raspali...

Pred Veselinom Vujovićem je jako puno posla, u Nišu je u ruke dobio mladu momčad koja još uvijek nije konkurentna jačim protivnicima u SEHA ligi. Gostovanje u Skoplju kod Vardara bilo je dobra škola, a Železničar je tu teško stradao s 30:25.

Nakon prvih 30 minuta nije se činilo da će gosti upisati baš tako visok poraz. Na odmoru je Vardar vodio s 14:11 i to je čak bio u zaostatku 11:8 na ulasku u zadnjih deset minuta prvog dijela. No onda domaćin pritišće gas i serijom 6:0 završava prvo poluvrijeme.

Tu seriju Vardar je nastavio i u drugom dijelu, pobjegao na 18:11 za ukupnu seriju 10:0 i ostavio je goste čak 17 minuta bez postignutog pogotka.

Još sredinom drugog dijela situacija nije bila tako katastrofalna za goste, gubili su 23:18, ali do kraja susreta nanizali su puno pogrešaka, Vardar je to kaznio i serijom 12:2 zaključio susret.

"Čestitke Vardaru na zasluženoj pobjedi. Početkom meča imali smo dobrih trenutaka, ali Vardar je opravdao status favorita. Mi se moramo koncentrirati na europske obaveze u Luksemburgu i naporno raditi da bi dostigli ovu razinu igre", poručio je nakon susreta Aleksa Kljajić.

Kod Vardara niz igrača postigao je četiri pogotka i to Martin Popovski, Dainis Krištopans, Rogerio Moraes Ferreira, Ivan Čupić, Timur Dibirov i Dmitrij Kiseljev dok je Igor Karačić dodao tri gola. Kod Železničara Vladimir Jevtić postigao je šest pogodaka.