Krenula Liga prvaka, Rhein-Neckar Löwen slavio u derbiju protiv Barcelone

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.09.2018.

Odigrane su prve četiri utakmice Lige prvaka, a utakmica dana odigrana je u Mannheimu gdje je Rhein-Neckar Löwen bio bolji od Barcelone. PSG nije imao problema protiv Motora...

Najzvučniji dvoboj prvog dana Lige prvaka rukometaša odigran je u Njemačkoj gdje je Rhein-Neckar Löwen s tijesnih 35:34 bio bolji od Barcelone. U neizvjesnom dvoboju Nijemci su imali kontrolu nad rezultatom, u nekim trenucima i osjetnu prednost, ali Barcelona je u završnici zaprijetila.

U prvom poluvremenu Mikael Appelgren branio je odlično i s osam obrana u tom razdoblju držao domaćina u plusu. I 15 minuta prije kraja Nijemci su imali visokih 26:20, ali Barcelona je uspjela smanjiti zaostatak, no ne i potpuno uhvatiti priključak.

"Ne samo da smo pobijedili jednu od najboljih momčadi Europe, već smo i dominirali susretom. Na kraju je bilo tijesno, ali to samo potvrđuje Barceloninu snagu", rekao je Nikolai Jacobsen nakon susreta.

U domaćem sastavu najefikasniji bio je islandski veteran Gudjon Valur Sigurdsson sa šest golova, a po pet su dodali Andre Schmid, Mads Mensah Larsen, Patrick Groetzki i Jannik Kohlbacher. Kod Barcelone Aleix Gomez zabio je čak 11 golova, a osam je dodao Timothey N'Guessan.

PSG nije imao problema na gostovanju kod Motora, lakoćom ga je svladao 35:29. Domaćin je pokušao sve da dođe do povoljnog rezultata, čak je u završnici forsirao igru sedam na šest, ali PSG je to kažnjavao i to preko Thierryja Omeyera koji je triput bio strijelac.

Do kraja rutinsko odrađivanje posla za PSG koji je odigrao kvalitetnu utakmicu i na kraju zasluženo slavio.

Najbolji kod PSG-a bili su Nedim Remili s osam golova te s po pet Nikola Karabatić i Luc Abalo. Luka Stepančić dodao je jedan gol iz tri pokušaja. Kod Motora Aidenas Malasinskas zabio je šest golova, a Baris Puhouski pet.

U skupini C finski Riihimäen Cocks bio je nadomak prve, povijesne pobjede u Ligi prvaka. Ugostio je Ademar Leon i stavio ga na muke te remizirao 19:19. Imao je domaćin 15 minuta prije kraja vodstvo 18:14, no do kraja susreta zabio je samo jedan gol i Španjolci su odnijeli bod.

Nico Rönnberg postigao je osam golova, a kod Ademara Ivan Mošić postigao je pet pogodaka.

Pobjedu je upisao i bukureštanski Dinamo koji je ugostio Elverum i svladao ga s 26:24. Pojačani Rumunji očekivano su slavili i nisu dopustili protivniku da im stvori probleme.

Amine Bannour zabio je pet golova, ali uz čak devet promašaja, a Ante Kuduz dodao je četiri gola. Kod Norvežana Lukas Sandell postigao je sedam pogodaka.