Petar Jenjić • petak, 14.09.2018.

Odigrane su prve dvije utakmice petog kola francuske Ligue 1 u kojoj su do pobjeda stigli domaćini. PSG je s 4:0 bio bolji od St. Etiennea, dok je Nica svladala Rennes...

Petu pobjedu u petoj utakmici sezone upisao je PSG koji je pred domaćim navijačima s 4:0 ispratio St. Etienne. Četiri različita igrača upisala su se u strijelce i nanijela prvi poraz gostima u sezoni.

Domaćin je poveo u 22. minuti nakon što je Marco Verratti proigrao Juliana Draxlera, a ovaj lijepo prebacio suparničkog vratara. Na 2:0 povisio je Edinson Cavani iz penala u 51. minuti utakmice.

Treći pogodak bio je djelo Angela Di Marije, da bi konačan rezultat PSG postavio u 84. minuti nakon prekrasne akcije. Cavani je u konačnici petom proigrao Moussu Diabyja koji iz blizine matira suparničkog vratara.

U ranije odigranoj utakmici do druge je pobjede sezone, a ujedno i druge uzastopne, stigla Nica koja je kod kuće bila bolja od Rennesa 2:1.

Imali su gosti u 20. minuti kazneni udarac, no Benjamin Bourigeaud nije bio precizan. Od 58. minute Nica se našla u zaostatku nakon što je Malang Sarr nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Ipak, uspjela je doći do pobjede. Prvo je u 77. minuti poentirao Allan Saint-Maximin, da bi u 89. minuti sjajno s ruba kaznenog prostora pogodio Pierre Lees Melou.