Inter
Inter 0:1 Parma
Parma

Petar Jenjić • subota, 15.09.2018.

U prvoj utakmici četvrtog kola talijanske Serie A do prve pobjede u sezoni stigla je Parma koja je minimalno slavila na San Siru protiv Intera...

I nakon četiri utakmice u sezoni Inter ne uspijeva uhvatiti pravu formu, a danas je upisao drugi poraz. Pred domaćim navijačima nije uspio svladati Parmu koja je minimalno slavila s 1:0 i tako upisala prvu pobjedu u sezoni.

Pogodak odluke dogodio se u 79. minuti utakmice kada je sjajno i neobranjivo iz daljine pogodio Federico Dimarco te donio veliko slavlje svojim navijačima. U prvom poluvremenu gosti su uputili tek jedan udarac prema protivničkom golu što je rekord u ovoj sezoni.

Zanimljivo, posljednja pobjeda Parme na San Siru protiv današnjeg suparnika datirala je još iz 1999. godine kada je slavila s 3:1.

Imao je Inter svojih prilika, no nije ih uspio iskoristiti. Upravo je Dimarco u 57. minuti očistio udarac Perišića s linije. Činilo se kako je bilo kontakta s laktom, ali VAR se nije oglasio.

Marcelo Brozović izgubio je loptu uoči Parminog postizanja pogotka, a s Ivanom Perišićem odigrao je svih 90 minuta. Šime Vrsaljko i dalje je izvan sastava zbog ozljede.