Petar Jenjić • subota, 15.09.2018.

Krenulo je treće kolo njemačke Bundeslige u kojima smo vidjeli nekoliko vrlo zanimljivih dvoboja. Bayern je i nakon utakmice protiv Bayera ostao na stopostotnom učinku, dok se Wolfsburg dva puta vraća protiv Herthe i uspio izvući bod...

Na maksimalnom učinku u novoj sezoni ostaje Bayern Nike Kovača koji je na domaćem terenu s 3:1 bio bolji od Bayer Leverkusena koji još uvijek ne zna za pobjedu u novoj sezoni.

Odmah na početku utakmice bilo je vrlo zanimljivo na Allianz Areni gdje smo u prvih deset minuta vidjeli dva pogotka. Prvo su poveli gosti u petoj minuti nakon što je poentirao Wendell iz kaznenog udarca.

Nije se dugo čekalo na odgovor domaće momčadi koja je lijepo kombinirala, a u konačnici je, nakon odbijanaca, poentirao Corentin Tolisso.

Na potpuni preokret čekalo se još tek devet minuta kada je Arjen Robben iskoristio slabu reakciju obrane Bayera. Primirio je loptu i sjajno svojom karakterističnom ljevicom zatresao mrežu.

U 80. minuti gostujuća momčad ostala je s igračem manje nakon što je izravan crveni karton dobio Karim Bellarabi. Do kraja utakmice Bayern je još jednom uspio poentirati, James Rodriguez glavom je skrenuo loptu u gol.

Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu u redovima gostujuće momčadi.

Fortuna Düsseldorf - Hoffenheim 2:1

Do prve pobjede u novoj sezoni stigla je Fortuna Düsseldorf koja je pred domaćim navijačima s 2:1 bila bolja od Hoffenheima kojem je tako nanijela drugi prvenstveni poraz.

Na pogodak se čekalo sve do 45. minute kada u vodstvo dolazi domaćin. Ubacio je Jean Zimmer, a loptu glavom u mrežu skrenuo Alfredo Morales.

Rezultat se nije mijenjao do završnih minuta utakmice. Prvo je u 86. minuti Hoffenheim stigao do izjednačenja kada je poentirao Reiss Nelson.

Već u sljedećem napadu Fortuna uzvraća pogotkom i dolazi do sva tri boda. Dodi Lukebakio sigurno je izveo najstrožu kaznu.

Cijelu utakmicu u dresu gostiju odigrao je Andrej Kramarić.

Wolfsburg - Hertha 2:2

Dramatična utakmica odigrana je u Wolfsburgu gdje se istoimeni domaćin dva puta vraćao iz zaostatka te u konačnici osvojio bod protiv Herthe. Utakmica je završila 2:2, a tri pogotka pala su u posljednjih desetak minuta.

Promjene na semaforu nije bilo sve do 61. minute kada Hertha koristi slabo proigravanje protivničkog igrača. Sjajno se prema kaznenom prostoru sjurio Javario Dilrosun i udarcem iskosa krasno pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Wolfsburg je izjednačenja, stigao u 88. minuti kada je iz penala poentirao Yunus Malli, međutim, nije uspio i do boda. U prvoj minuti sudačke nadoknade Hertha je ponovno stigla do vodstva nakon što je iz slobodnog udarca pogodio Ondrej Duda.

Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima jer se Wolfsburg još jednom vratio u utakmicu. U 93. minuti bod domaćinu donio je Admir Mehmedi.

Josip Brekalo u dresu domaćina startao je u početnoj postavi, a zamijenjen je u 62. minuti utakmice.

Do prve pobjede stigao je i RB Leipzig koji je s 3:2 bio bolji od Hannovera za kojeg Josip Elez nije ulazio u igru.