Premiership, 5. kolo, 15.09.2018, 18:30 h
Watford
Watford 1:2 Manchester United
Manchester United

Mihaela Bradovski • subota, 15.09.2018.

Posljednji subotnji susret petog kola Premiershipa odigrali su Watford i Manchester United, a United je bio uspješniji i tako prekinuo stopostotan niz domaćina...

Watford je imao ulazak u sezonu kao iz snova. U prva četiri kola upisao je isto toliko pobjeda, no u petom je zaustavljen. Manchester United gostovao je na Vicarage Roadu i upisao pobjedu 2:1 u susretu u kojem je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme.

U prvom dijelu Watford je igrao dosta loše, United ga je nadigrao i ne bi bilo nezasluženo da je vodio i s većom prednosti od dva pogotka na odmoru.

Prvi pogodak gosti su postigli u 35. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane Romelu Lukaku trbuhom skrenuo loptu u mrežu.

Tri minute kasnije krasan pogodak postiže Chris Smalling. Nakon ubačaja iz kornera Marouane Fellaini vratio je loptu pred gol gdje je Smalling prima prsima i iz okreta iz voleja podiže na 2:0.

U drugom dijelu drugačija slika. United se zadovoljio ovim vodstvom, a domaćin je krenuo po povratak u susret.

U 65. minuti na 2:1 smanjio je Andre Gray, ostalo je dovoljno vremena domaćinu da dođe do poravnanja, ali unatoč pritisku do njega i nije došao. U nekoliko navrata istaknuo se David De Gea i ostalo je 2:1.

Inače posljednje trenutke United je odigrao s igračem manje nakon što je Nemanja Matić isključen u sudačkoj nadoknadi zbog drugog žutog kartona.