Rhein-Neckar kiksao protiv Leipziga, Slišković i Kozina solidni u pobjedi Göppingena

Jan Šneler • nedjelja, 16.09.2018.

Peto kolo njemačke Bundeslige većinom je prošlo bez pretjerane neizvjesnosti i napetosti, no Rhein-Neckar se tek pogotkom u posljednjoj sekundi spasio poraza od Leipziga...

Aktualni doprvak Njemačke, Rhein-Neckar Löwen, mučio se s Leipzigom u susretu petog kola njemačke Bundeslige. Sve do posljednjih trenutaka susreta rezultat je bio neizvjestan te se domaćin spasio tek u zadnjoj minuti susreta. U ostalim ogledima, hrvatski navijači mogu biti zadovoljni solidnom predstavom hrvatskih rukometaša.

Göppingen je rutinski na svom terenu svladao Stuttgart. U prvom dijelu, domaćima je trebalo neko vrijeme da steknu kontrolu nad utakmicom te su na poluvremenu vodili s tri pogodaka razlike (14:11). U nastavku susreta, prednost se ipak povećala i Göppingen je bez većih problema finiširao susret.

Sjajan je u dresu pobjedničke momčadi bio Marcel Schiller s 11 pogodaka, dok je kod gostiju Michael Kraus dodao osam pogodaka. Važni su u pobjedi Goppingena bili i hrvatski reprezentativci. Ivan Slišković je postigao četiri pogotka, dok je Krešimir Kozina ostvario učinak od dva pogotka.

Rhein-Neckar je imao velikih problema na domaćem terenu protiv Leipziga. Nikako domaći nisu mogli slomiti pritisak upornih gostiju. Igralo se više manje gol za gol, no u posljednjoj minuti Franz Semper postigao je vodeći pogodak za goste. Posljednju priliku dobili su domaći da barem malo spase obraz i tek sekundu prije kraja Mads Mensah Larsen zabio je za izjednačenje.

Jerry Tollbring i Jannik Kohlbacher zabili su po pet pogodaka, dok je Andres Palicka skupio 15 obrana. Za goste iz Leipziga, Niclas Pieczkowski i Raul Santos dodali su po pet pogodaka.

Magdeburg i Kiel nisu imali težak posao u petom kolu. Magdeburg je na gostovanju kod Gummersbacha sve riješio već u prvom dijelu kada je vodio 10:17. Do kraja susreta razlika je samo rasla te su gosti na kraju slavili s 20:31. Matthias Musche postigao je 10 pogodaka, dok je Željko Musa dodao dva. U redovima Gummersbacha, Ivan Martinović i Drago Vuković dodali su po dva pogotka.

Kiel je na svom terenu suvereno slavio protiv Bietigheima. U prvom dijelu gosti su još bili u utakmici te nisu dozvolili Kielu da se odvoji. Ipak u nastavku susreta, domaći su pokazali da su kvalitetnija momčad te su na kraju slavili s velikih 14 razlike (34:20). Nikola Bilyk ostvario je učinak od 10 golova, dok se Domagoj Duvnjak nije upisivao u listu strijelaca.

Iako se očekivalo da će susret Bersgischera i Lemga biti puno napetiji, loš ulazak u susret gostujuće momčadi odredio je daljnji tijek utakmice. Već u prvom dijelu domaći su vodili 12:3 i bilo je jasno kako će se Lemgo teško vratiti. Velika prednost koju je Bergischer imao jasno nije se istopila do kraja te je domaći sastav mirno priveo susret kraju i slavio s 35:26.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865