Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 19.09.2018, 15:30 h
Zagorec 0:3 Osijek
Osijek

Osijek pobjedom u Krapini osigurao osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa

Jan Šneler • srijeda, 19.09.2018.

Bez ikakvih problema, prvoligaš Osijek svladao je na gostovanju u Krapini Zagorec te se tako plasirao u treće kolo Hrvatskog nogometnog kupa...

Kao što se i očekivalo, prvoligaši neće imati velikih problema u ranoj fazi Hrvatskog nogometnog kupa. Iznimka nije niti Osijek koji je u drugom kolu svladao Zagorec iz Krapine.

Prvih pola sata prošlo je u dominaciji gostiju, no pogodaka nije bilo. Ipak, u 34. minuti Osječani su konačno probili blok domaćih i došli do vodstva. Vratar domaćih obranio je prvi pokušaj gostiju, no na loptu je naletio Pervan i glavom ju zakucao u mrežu.

Nastavio je Osijek dominirati, ali do drugog pogotka trebali su čekati dvadesetak minuta. Solo akciju Lope i Kamenara završio je uspješno potonji i time doveo Osijek u lijepo vodstvo od 0:2. Konačni rezultat postavio je Štrkalj pogotkom u 87. minuti susreta.