Parma
Parma 2:0 Cagliari
Cagliari

Branimir Korać • subota, 22.09.2018.

U prvom subotnjem susretu petog kola talijanskog prvenstva Parma je ugostila Cagliari i uzela sva tri boda. Domaćinu je to druga pobjeda u nizu dok Cagliari ostaje na samo jednoj pobjedi...

Parma i Cagliari u susret petog kola Serie A ušli su tražeći drugu prvenstvenu pobjedu, a na kraju je do nje došla Parma. Slavila je 2:0 u zanimljivom dvoboju koji je obilježio sjajan pogodak Gervinha.

Sjajni Bjelokošćanin, bivši igrač Rome i Arsenala, u solo prodoru sa svojih 30-ak metara dojurio je s loptom do protivničkog šesnaesterca i zatim je od vratnice poslao u mrežu.

Bilo je to za konačnih 2:0 na startu drugog dijela, a Parma je bila u vodstvu od 20. minute kada je Roberto Inglese kaznio neodlučnost gostujuće obrane i prvi došao do lopte te je pokraj vratara poslao u mrežu.

Inače igralo se dosta ravnopravno, a Parma je ipak imala nešto više prijetnji te je to i okrunila s dva pogotka. U oba slučaja gostujuća obrana mogla je i bolje reagirati.

U prvih 11 Cagliarija bili su i Darijo Srna i Filip Bradarić. Srna je odigrao cijelu utakmicu, a Bradarića je u 77. minuti zamijenio Luca Cigarini.