Lille 2:1 Nantes
Nantes

Lille nastavlja s dobrim rezultatima, Nantes ponovno u problemima

Jan Šneler • subota, 22.09.2018.

U susretu šestog kola francuske Ligue 1, Lille je na svom terenu bio bolji od Nantesa koji upisuje već treći poraz ove sezone...

Nantes jednostavno ne može uloviti dobru formu u kontinuitetu. Nakon slabog starta, upisali su nogometaši Nantesa dva remija i pobjedu, no ponovno, u današnjem susretu, unatoč solidnoj igri do bodova nisu stigli. Bolji je bio Lille koji je sve riješio već nakon šezdesetak minuta.

Domaći su definitivno bili bolji u prvom dijelu. Već nakon desetak minuta, Jose Fonte lijepo je iskoristio ubačaj sa strane i donio vodstvo svojoj momčadi. Bolja igra se nastavila, Lille je konstantno bio opasniji protivnik, no do drugog gola nisu uspjeli doći.

Vratar Nantesa odlično je reagirao u nekoliko navrata te je gostujući sastav mogao biti vrlo sretan što na odmor odlazi samo s golom zaostatka. U nastavku susreta, pritisak domaćih sve više pada i gosti počinju polako dominirati. Bilo je vidljivo kako žele doći do izjednačenja, no presjekao ih je pogodak u 68. minuti.

Bolji je bio Nantes u tim trenucima, no Nanitamo Ikone fenomenalnim šutom s dvadesetak metara pogađa neobranjivo i dovodi Lille u vodstvo od 2:0. Uzdrmao je drugi pogodak goste koji su mogli potpuno pasti u 73. minuti, no udarac Luiza Arauja pogodio je stativu.

Konačno, u 82. minuti susreta Kalifa Coulibaly uspio je biti najspretniji u šesnaestercu i smanjiti na 2:1. Iako je ostalo malo vremena, gosti su još uvijek pokušavali doći barem do boda. Bila je to neuspješna misija i Nantes je osvojio nova tri boda.