Rennes
Rennes 1:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.09.2018.

Šesto kolo francuskog prvenstva donijelo je PSG-u gostovanje kod Rennesa i nije to bio lagan posao za Parižane. Rennes je vodio i opasno prijetio, ali kvalitetniji gosti ipak su preokretom stigli do pobjede...

PSG i nakon šestog kola je stopostotan, upisao je novu pobjedu i učvrstio je vodeću poziciju na ljestvici. U ovom kolu gostovao je kod Rennesa koji je odigrao dobru utakmicu, ali osim dojma nije uspio dobiti nešto više.

Parižani su gubili do završnice prvog dijela, a pitanje pobjednika odlučili su tek u završnici susreta kada su došli do trećeg pogotka.

Rennes je imao vodstvo od 11. minute kada je Adrien Rabiot skrenuo loptu u svoju mrežu nakon ubačaja iz kornera.

Do kraja prvog dijela pokušavali su gosti doći do poravnanja i u tome su uspjeli u 45. minuti. Na rubu kaznenog prostora Angel Di Maria došao je do lopte, dobro je pucao i pogodio za 1:1.

Od početka drugog poluvremena gosti su krenuli u visokom ritmu i vrlo brzo Edinson Cavani imao je odličnu priliku, ali nije ju iskoristio, no nakon 15 minuta igre u drugom dijelu Thomas Meunier ipak zabija za 2:1.

Domaćin je nakon toga zaigrao nešto otvorenije i prijetio preko Ben Arfe i Bensebianija, nije došao do pogotka da bi nakon toga u 83. minuti Maxim Choupo-Moting novim golom donio pobjedu Parižanima.