Guingamp 1:3 Bordeaux
Bordeaux

Guingamp ostaje na dnu, Bordeaux do druge pobjede u sezoni

Petar Jenjić • nedjelja, 23.09.2018.

Nogometaši Bordeauxa slavili su na gostovanju kod Guingampa s 3:1 i tako ga ostavili na dnu ljestvice s ukupno pet poraza i bez boda...

Dvoboj Guingampa i Bordeauxa bio je ujedno i dvoboj pretposljednje i posljednje momčadi lige. U konačnici je do pobjede stigao Bordeaux koji je slavio s 3:1 i tako ostavio protivnika na samom dnu bez ijednog boda.

Druga je ovo pobjeda za Bordeaux u ovoj sezoni uz koju imaju još jedan remi i dva poraza te ukupno sedam bodova.

Prvih 45 minuta pogodaka nije bilo, kako na jednoj tako i na drugoj strani terena. Dominirao je domaćin koji je uputio čak 12 udaraca prema protivničkim vratima, ali bez uspjeha. Najbliže golu bili su Marcus Thuram u 29. i Nolad Roux u 37. minuti, no nisu bili dovoljno precizni.

I onda osam minuta po ulasku u drugo poluvrijeme poveli su gosti. Francois Kamano< izborio se za prostor i krasno opalio s dvadesetak metara neobranjivo pod same rašlje.

Guingamp je na izjednačenje trebao čekati do 70. minute i dosuđenog kaznenog udarca. Siguran izvođač bio je Thuram koji je pogodio pod gredu. Iako je pogodio stranu, vratar nije mogao bolje reagirati.

Samo deset minuta kasnije stigao je odgovor na gostujuće momčadi. Andreas Cornelius uposlio je Yanna Karamoha u kaznenom prostoru koji zaobilazi protivničkog čuvara mreže i poentira za novo vodstvo Bordeauxa.

Rezultat se nije promijenio sve do posljednjih sekunda utakmice, iako je domaćin imao dobru prigodu za pogodak preko Pedra Rebocha, međutim, bez uspjeha. I onda je u posljednjim sekundama utakmice pobjedu Bordeauxa potvrdio Nicolas De Preville.

U redovima gostujuće momčadi Toma Bašić odgledao je cijeli susret s klupe za pričuvne igrače.