Jan Šneler • srijeda, 26.09.2018.

Večeras je odigrano sedam utakmica šestog kola Serie A te su favoriti bili prilično uvjerljivi u svojim pobjedama...

Nikakvih iznenađenje nije bilo u večerašnjim ogledima šestog kola talijanske Serie A. Kao što se i očekivalo, favoriti su upisali tri boda i poredak na vrhu isti je kao što je i bio prije odigravanja ovog kola.

Aktualni prvak i trenutno jedini neporaženi u natjecanju, Juventus, rutinski je slavio protiv Bologne. Već nakon 16 minuta domaći su vodili s dva gola razlike i praktički riješili pitanje pobjednika. U 12. minuti Paulo Dybala se spretno snašao i poentirao za vodstvo Juventusa, dok je četiri minute kasnije Blaise Matuidi povećao vodstvo Stare Dame.

Imao je Juventus priliku da još poveća postojeće vodstvo, ali ostalo je 2:0. Iako su bili bolji tijekom cijelog susreta, domaći su ipak u drugom dijelu smanjili pritisak i mirno priveli susret kraju. Mario Mandžukić cijeli susret proveo je na klupi za pričuve. Slično kao Juventus, svog protivnika riješio je i Napoli.

Napoli je u svakoj kategoriji bio bolji od gostujuće Parme koja tijekom cijelog susreta nije uputila niti jedan udarac u okvir gola. U četvrtoj minuti utakmice, domaći su došli do vodstva preko Lorenza Insignea. Pritisak Napolija bio je velik, ali tek u 47. minuti Arkadiusz Milik postavlja 2:0. Nikakvih problema Napoli nije imao te nije imao niti potrebe pretjerano žuriti s igrom.

Sigurnu pobjedu potvrdio je Milik svojim drugim pogotkom u 85. minuti susreta. Večeras Marko Rog nije bio u sastavu Napolija. Čekali smo ove sezone jednu pravu predstavu Rome i konačno smo ju dobili protiv Frosinonea. Roma je posljednji put slavila prije više od mjesec dana i ovo je konačni prekid katastrofalnog niza.

Ipak treba biti oprezan s bilo kakvim najavama jer je Frosinone, vjerovali ili ne, jedina momčad Serie A koja u šest kola nije postigla niti jedan pogodak. Roma je u vodstvo došla već nakon dvije minute kada je sjajno pogodio Cengiz Under. Javier Pastore je u 28. minuti iskoristio odbijanac i povećao na 2:0, da bi Stephan El Shaarawy sve začinio deset minuta kasnije golom za 3:0.

Roma je bila pokretljiva i sjajno je izgledala u prvom dijelu. Utakmica se malo smirila, bilo je jasno da je sve gotovo, no par minuta prije kraja Aleksandar Kolarov postiže lijep gol za 4:0. U samoj završnici, Frosinone je mogao doći do prvog pogotka ove sezone, ali je Raman Chibsah pogodio okvir gola. Ante Ćorić nije bio u zapisniku Rome za današnji susret, dok je Stipe Perica odgledao cijelu utakmicu s klupe za pričuve Frosinonea.

Još jedan hrvatski reprezentativac imao je razloga za slavlje. Lazio za koji je svih 90 minuta odigrao Milan Badelj slavio je u gostima kod Udinesea. Domaći sastav igrao je jako dobro prvo poluvrijeme, no nije uspio doći do pogotka. Gosti su to iskoristili te su u kratkom vremenu s dva pogotka prelomili susret.

U 61. minuti, nakon nešto konzultacije s VAR-om, sudac je ipak priznao pogodak Francesca Acerbija, da bi par minuta kasnije Joaquin Correa napravio sve sam i doveo Lazio u pristojno vodstvo. Domaći su krenuli svim silama prema naprijed, no uspjeli su doći samo do počasnog pogotka. Ipak, riječ je o prekrasnim škaricama Brama Nuytincka te su gledatelji mogli uživati u fenomenalnom pogotku.

Napomenimo također kako je Genoa na svom terenu svladala posrnuli Chievo s 2:0, dok je Cagliari za koji nastupaju Darijo Srna i Filip Bradarić odigrao neriješenih 0:0 sa Sampdorijom. Srna je odigrao svih 90 minuta, dok je Bradarić ušao u igru u 64. minuti. Istaknimo kako je Sampdoria u drugoj minuti sudačke nadoknade promašila jedanaesterac. Preciznije, Alessio Cragno odlično je predvidio udarac Dawida Kownackog te mu uhvatio loptu u ruke.

Konačno, Atalanta je također remizirala s Torinom (0:0), a Mario Pašalić dobio je posljednjih 19 minuta u dresu domaćeg sastava.