Jan Šneler • petak, 28.09.2018.

Nakon velikih šokova i iznenađujućih rezultata u ranijim susretima šestog kola La Lige, današnja tri bila su relativno mirna...

Kompletirano je šesto kolo španjolske La Lige, a najviše razloga za zadovoljstvo nakon današnjeg dana imaju Valladolid i Betis. Valladolid je pobjedom protiv Levantea konačno uspio pobjeći s dna ljestvice i upisati prvu pobjedu ove sezone (vjerovali ili ne jedina momčad bez pobjede u dosadašnjoj La Ligi je Valencia). S druge strane, Betis je na vrlo teškom gostovanju kod Girone ostvario veliku pobjedu.

Valladolid je unatoč boljoj predstavi minimalnom razlikom slavio protiv Levantea. Domaći su bili puno bolji, naročito u prvom dijelu, no do pogotka nisu stigli. Odličnu šansu u 27. minuti imao je Duje Čop, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan. Pritisak Valladolida sve više je rastao i pogodak je visio u zraku.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Valladolid je stigao do pogotka, strijelac je bio upravo Čop, no sudac Davide Medie Jimenez ga je nakon konzultacije s VAR-om poništio. U drugom dijelu hladan tuš za domaće. Niti dvije minute nakon nastavka, Sergio Postigo spretno je reagirao i nakon odbijene lopte postigao gol za vodstvo gostiju. Sreća Levantea ipak je bila kratkog vijeka jer je već tri minute kasnije Enes Unal zabio za 1:1.

Utakmica se zahuktala i u kratkom razdoblju dogodilo se puno toga. Levante je skoro u 53. minuti došao do novog vodstva, a samo minutu kasnije Nikola Vukčević zarađuje drugi žuti karton te ostavlja goste s igračem manje. Dvije minute kasnije, Nacho lijepim pogotkom po prvi put na susretu dovodi Valladolid u vodstvo.

Iako su se borili do samog kraja, gosti ipak s igračem manje nisu mogli doći do izjednačenja te je Valladolid na kraju potpuno zasluženo slavio. Čop je igrao do 75. minute i bio prilično solidan na travnjaku.

Lijepu, prilikama bogatu utakmicu mogli smo gledati između Alavesa i Getafea. Susret je mogao otići na obje strane, ali je Alaves u posljednjim trenucima uspio doći do izjednačenja. Možemo se složiti kako je takav ishod najpošteniji. Iako su gosti bili daleko bolji i kvalitetniji u prvom dijelu, Alaves je mogao krajem poluvremena doći do vodstva, no Ibai je promašio jedanaesterac.

U drugom dijelu, Alaves ipak pokazuje drugo lice i puno bolje otvara nastavak utakmice. Ako je prvo poluvrijeme pripalo Getafeu, drugo je definitivno prošlo u znaku dominacije domaćih. U 54. minuti Victor Laguardia pogodio je prečku i tako propustio dovesti domaće u vodstvo. Taman kad se činilo da će susret ući u mirnije vode te će obje ekipe biti zadovoljne bodom, Getafe postiže pogodak.

U 80. minuti Amath Diedhiou dovodi goste u vodstvo i najavljuje teške trenutke za Alaves. Domaći se ipak ne predaju, nastoje doći do važnog remija i konačno, u trećoj minuti sudačke nadoknade, uspijevaju zabiti gol preko Jonathana Callerija i doći do novog boda koji im je omogućio skok na četvrto mjesto.

U posljednjem današnjem susretu koji je ujedno i zaključio šesto kolo, Betis je slavio na gostovanju kod Girone. Betis je bio bolji protivnik, no lopta dugo nije htjela ući u gol. U prvom dijelu, gosti su imali jako puno prilika, ali se na odmor otišlo s neriješenim ishodom.

U nastavku susreta, ritam igre malo je pao, no gosti uspijevaju postići pogodak. Loren je u 63. minuti lijepim udarcem donio svojoj momčadi vodstvo. Par minuta kasnije, Girona je odgovorila, no Christian Stuani pogodio je okvir gola. Betis je u 82. minuti uspio doći do novog pogotka koji je ipak poništen zbog nedozvoljene pozicije. Sam kraj susreta bio je izrazito napet. Prvo je Joaquin odlično pucao no pogodio stativu, da bi minutu kasnije Seydou Doumbia iz izgledne prilike bio blokiran u pokušaju da zabije za izjednačenje.