Premiership, 7. kolo, 29.09.2018, 13:30 h
West Ham
West Ham 3:1 Manchester United
Manchester United

Branimir Korać • subota, 29.09.2018.

Manchester United upisao je novi poraz i Jose Mourinho nikada nije bio pod težim pritiskom na Old Traffordu. Poraz je stigao u gostima kod skromnog West Hama uz prilično loš nastup Manchestera...

Sve lošije i lošije izgleda Manchester United i ne može se reći da je to nešto neočekivano. Naime niti prošle sezone Jose Mourinho nije stvorio neku veliku igru, ali uspio je na kraju odvući Manchester u Ligu prvaka i krenulo se ispočetka. Prijelazni rok bio je dosta skroman, nisu dovedeni igrači onakvog profila kakav Manchester treba i ovo je posljedica toga.

Treba dodati i kako je odnos između Mourinha i Paula Pogbe vrlo loš, svađe i prepucavanja su prečesti, a kada imate nezadovoljnog igrača u kadru, koji je uz to i glavni igrač momčadi, onda je teško govoriti o nekakvom napretku i boljim danima.

Prošlog vikenda United je odigrao dosta loše protiv Wolverhamptona i uzeo na Old Traffordu samo bod, zatim je u Manchester u kupu doputovao Frank Lampard s Derby Countyjem i izbacio Mourinhovu momčad iz ovog natjecanja da bi sada i West Ham održao lekciju Unitedu slaveći s 3:1.

Unatoč svemu lošem što se između njih događalo, Mourinho je poslao od prve minute na travnjak i Pogbu, ali niti on nije briljirao i domaćin je slavio.

Već u petoj minuti lijepa akcija West Hama, sjajno raspoloženi Pablo Zabaleta s desne strane odlično je ubacio pred gol za Felipea Andersona koji iz blizine bez problema pogađa za 1:0 domaćina.

Ubrzo je na drugoj strani zaprijetio Romelu Lukaku koji je pokušao glavom, ali vratnica se ispriječila na putu lopti u mrežu.

U završnici prvog dijela 2:0 za West Ham. Marko Arnautović došao je do loptu u 16 metara, tražio poziciju za šut i onda s 14-15 metara zapucao, lopta je pogodila Lindelofa i prevarila De Geu te završila u mreži.

Nakon ovog šoka za United, očekivao se agresivniji ulazak u drugi dio, ali West Ham je jako dobro stajao na terenu i nije dozvolio neki veliki pritisak. Ipak u 71. minuti gosti smanjuju. Luke Shaw ubacio je iz kornera, na prvoj vratnici bio je Marcus Rashford i krasno petom skrenuo loptu u mrežu.

Samo tri minute trajalo je zadovoljstvo gostiju, vrlo brzo je West Ham pobjegao na dva gola prednosti. Krasnu loptu u prostor poslao je Mark Noble, Smalling je zaspao i nije izašao iz zaleđa te Arnautović posve sam dolazi pred De Geu i lakoćom zabija.

Bio je to kraj svih nadanja za goste koji psihološki nisu bili dovoljno dobri da bi mogli podići razinu svoje igre. Jose Mourinho je sada u problemima, u svađi je s Pogbom, navijači su bijesni i da ne postoji tolika otpremnina koja se treba isplatiti, već bi odavno bio bivši trener Manchestera.