Juventus
Juventus 3:1 Napoli
Napoli

Mihaela Bradovski • subota, 29.09.2018.

Mario Mandžukić odmarao je u prošlom kolu, Massimiliano Allegri čuvao ga je za derbi protiv Napolija i pogodio. Upravo Mandžukić s dva gola preokrenuo je rezultat i odveo Juventus do pobjede...

PSG i Juventus jedini su klubovi ove sezone koji apsolutno dominiraju i imaju stopostotan učinak. Tek u nešto manjoj mjeri tako je uspješan dvojac Manchester City/Liverpool kojem učinak kvari jedan remi, ali Parižani i Stara dama izgledaju nedodirljivo.

Dvoboj protiv Napolija označen je kao derbi koji će pokazati je li Juventus baš toliko dominantan i može li se prvenstvo učiniti neizvjesnijim i zanimljivijim. Napoli čak i nije loše krenuo, stigao je do vodstva, ali nakon toga na scenu stupaju Cristiano Ronaldo i Mario Mandžukić koji predvode preokret Juventusa.

Već u desetoj minuti Napoli je stigao do vodstva. Dobro su iskorišteni propusti u Juventusovoj obrani, Jose Callejon dobio je loptu u 16 metara, pronašao je na drugoj strani Driesa Mertensa koji zabija za vodstvo.

Tim pogotkom je samo potvrđen dobar ulazak Napolija u susret, nekoliko minuta ranije vrlo blizu pogotku bio je i Piotr Zielinski, ali njega nije sreća poslužila.

Nakon primljenog gola Juventus je ipak zaigrao bolje i došao do poravnanja. U 26. minuti s lijeve strane idealno je centrirao Cristiano Ronaldo, na loptu je "naletio" Mario Mandžukić i lijepim udarcem glavom poslao je u mrežu.

Do kraja prvog dijela i jedni i drugi prijetili su uglavnom iz prekida, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:1.

Zato je vrlo brzo u drugom dijelu Juventus došao do preokreta. Ronaldo je odlično opalio izvana, lopta je pogodila stativu i odbila se do Mandžukića koji je posprema u praznu mrežu.

Novi problemi za goste javili su se u 58. minuti kada je Mario Rui zaradio drugi žuti karton, a Juventus je stavio točku na i u 76. minuti nakon kornera kada je Ronaldo ponovno asistirao, a Bonucci zabio za 3:1.

Mandžukić je odigrao sjajnu utakmicu, a na travnjaku je proveo 84 minute nakon čega je izašao uz ovacije s tribina.