Premiership, 7. kolo, 29.09.2018, 18:30 h
Chelsea
Chelsea 1:1 Liverpool
Liverpool

Branimir Korać • subota, 29.09.2018.

Chelsea je u dva susreta u nekoliko dana ostao neporažen protiv Liverpoola. Prvo je u Carabao Cupu odnio pobjedu na Anfieldu, a zatim remizirao u prvenstvu na Stamford Bridgeu...

Vrlo dobar derbi na Stamford Bridgeu nije donio pobjednika. Chelsea i Liverpool nisu razočarali, a na kraju je remi i najpravedniji s obzirom da je Liverpool zaslužio bod u ovom susretu.

Izborio ga je u samoj završnici kada se već činilo da će Chelsea doći do punog plijena, ali krasan pogodak bivšeg igrača londonskog kluba Daniela Sturridgea na kraju je donio bod gostima.

Mateo Kovačić igrao je dobro 81 minutu kada ga je zamijenio Ross Barkley, a Kovačić je bio i asistent Edenu Hazardu kod jedinog Chelseajevog pogotka.

Taj pogodak stigao je sredinom prvog dijela kada je Kovačić odlično gurnuo loptu u prostor za Hazarda koji dolazi pred Alissona i onda rutinski šalje loptu u suprotni kut.

Deset minuta kasnije Antonio Rudiger spasio je Chelsea, Mohamed Salah već je zaobišao Kepu i poslao loptu prema praznim vratima, ali dojurio je Rudiger i praktički s gol linije izbio loptu.

U drugom dijelu još jednom je Chelsejeva obrana izvlačila loptu iz gola, ovaj put na gol liniji stajao je dobro postavljeni David Luiz koji je zaustavio pokušaj Roberta Firmina.

Liverpool je dosta pokušavao doći do poravnanja, no sve do završnice nije uspio doći do pogotka. Tada u 89. minuti Sturridge dolazi do lopte na više od 20 metara, pogledao je gdje je Kepa, a onda krasnim udarcem pogodio suprotni gornji kut.

Ostalo je tih 1:1, u konačnici i najpravednijih čime je Liverpoolov savršeni niz u prvenstvu ipak došao kraju.