Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.09.2018.

Odigrana su još tri susreta sedmog kola Serie A, a najzvučniji dvoboj odigran je u Firenzi gdje je Fiorentina ugostila i svladala Atalantu...

Fiorentina je u sedmom kolu ugostila Atalantu i upisala pobjedu 2:0. Momčad iz Firenze iskoristila je svoje prilike, a gosti imaju za čim žaliti jer nisu bili podređen protivnik.

Domaćin je rano ostao bez Marca Benassija kojeg je zamijenio Edimilson Fernandes, a upravo on odigrao je dobru utakmicu i pomogao Fiorentini da dođe do pobjede.

Prvi pogodak stigao je u 63. minuti iz kaznenog udarca preko Jordana Veretouta koji je dosuđen nakon konzultacije s VAR-om, a drugi gol zabio je u sudačkoj nadoknadi Cristiano Biraghi.

Marko Pjaca kod domaćina igrao je do 54. minute kada ga je zamijenio Kevin Mirallas, a Mario Pašalić kod Atalante je odigrao cijelu utakmicu.

Torino je tek u završnici susreta slomio otpor fenjeraša Chieva i slavio je s 1:0. Zaslužena pobjeda gostiju koji su ipak bili nešto bolji, a tri boda donio im je Simone Zaza golom u 88. minuti iz kontranapada i nakon odlične asistencije Berenguera.

Najbolji strijelac lige Poljak Krzysztof Piatek nastavlja puniti protivničke mreže, a postigao je dva pogotka i u pobjedi Genoe kod Frosinonea.

U 33. i 36. minuti zabijao je za odvajanje na 2:0 da bi u završnici poluvremena Camillo Ciano iz kaznenog udarca smanjio na konačnih 2:1. Bio je to ujedno i prvi pogodak Frosinonea ove sezone i sada ima gol razliku užasnih 1:18.

Stipe Perica kod domaćina igrao je u prvom poluvremenu.