Armani Milano preko Torina do trećeg uzastopnog Superkupa

Petar Jenjić • nedjelja, 30.09.2018.

Odigrano je i finale talijanskog Superkupa, a kao pobjednik treću sezonu zaredom izašao je Milano koji je s 82:71 bio bolji od Torina...

Petu godinu zaredom Armani Milano igrao je finale talijanskog Superkupa, a danas ga je osvojio po treći puta. Nakon titula 2016. i 2017. godine, Milano je slavio i na početku ove sezone...

Finalni dvoboj igrao je protiv Torina kojem je ovo bilo prvo finale ovog natjecanja. U konačnici je stigao do pobjede rezultatom 82:71.

Sve osim prve četvrtine išlo je potpuno na ruku Milana koji je drugu četvrtinu dobio s 21:10 i na poluvrijeme otišao s deset koševa viška (41:31). Treću dionicu ponovno je odigrao jako dobro i uoči posljednjih deset minuta imao je 16 poena prednosti (67:51). Do kraja utakmice Torino je uspio tek malo ublažiti poraz.

Milano su do pobjede s po 17 poena predvodili Vladimir Micov i Arturas Gudaitis (deset skokova), dok je Nemanja Nedović dodao 14 koševa.

Najbolji je u redovima Torina bio Tony Carr s 15 poena i pet skokova, James McAdoo dodao je 12 koševa i šest skokova.