Branimir Korać • subota, 06.10.2018.

Poslijepodnevni susreti u Premiershipu donijeli su nastup Tottenhama protiv Cardiffa i očekivanu pobjedu domaćina iako ne tako uvjerljivu...

Tottenham je skočio na treću poziciju na ljestvici nakon što je na svom travnjaku svladao Cardiff s 1:0. Dominirao je Tottenham susretom, imao i igrača više od 58. minute, ali nije uspio uvjerljivije slaviti.

Domaćin je do pobjede došao iz prve prilike na susretu. U osmoj minuti obrana gostiju loše je reagirala na ubačaj iz slobodnog udarca, lopta je došla do Erica Diera koji je rutinski iz peterca šalje u mrežu.

Do kraja prvog dijela bilo je prilika na obje strane, više njih pred vratima gostiju, no rezultat se nije mijenjao.

U 58. minuti gosti ostaju s igračem manje i to jednim od gluplje zarađenih isključenja. Joe Ralls je bez lopte zaustavio Lucasa Mouru u naletu, bio je svjestan da će ga ovaj pretrčati i onda ga je složio na zemlju.

I s igračem manje Cardiff je zaprijetio u 65. minuti kada je Morrison dobro pucao s druge vratnice, a Hugo Lloris odbio loptu u vratnicu.

Sa sjajnim nastupima nastavlja Bournemouth koji je s 4:0 u gostima svladao Watford i tako skočio na visoko peto mjesto. Domaćin je od 32. minute igrao s igračem manje što su gosti iskoristili i visoko slavili.

Poveli su u 14. minuti golom Davida Brooksa, a u 32. minuti Christian Kabasele skrivio je kazneni udarac i zaradio isključenje, a Joshua King s 11 metara podiže na 2:0. Isti igrač još jednom je bio precizan u 45. minuti za ogromnu prednost na odmoru.

Odmah na startu drugog dijela i Callum Wilson pogodio je domaću mrežu, Watfordu je prijetila teška katastrofa, ali do kraja se rezultat više nije mijenjao.

Gostujuću pobjedu upisao je i Wolverhampton koji je igrao kod Crystal Palacea i slavio s minimalnih 1:0. Ovdje je odluka pala početkom drugog dijela kada je Matt Doherty postigao jedini pogodak na susretu i tako osigurao Wolvesima pobjedu.

Everton je odnio sva tri boda s gostovanja kod Leicestera kojeg je svladao s 2:1. I ovdje je pomogla brojčana prednost, Leicester je od početka drugog dijela igrao s igračem manje i kasnije primio pogodak. Poveo je Everton već u sedmoj minuti preko Richarlisona, no domaćin je u završnici poluvremena preko Ricarda Pereire poravnao na 1:1.

U 63. minuti Wes Morgan zarađuje drugi žuti karton, a 15 minuta kasnije Gylfi Sigurdsson donosi pobjedu Evertonu.