Branimir Korać • nedjelja, 07.10.2018.

Odigrana su još tri susreta osmog kola Serie A, a Lazio i Milan upisali su domaću pobjedu dok je Sampdoria u gostima bila uspješnija od Atalante...

Iako je Atalanta još jednom imala inicijativu i više prilika, isto tako još jednom je ostala bez pobjede. Ugostila je Sampdoriju i ponovno imala problema s realizacijom te na kraju upisala poraz 1:0.

Mario Pašalić igrao je od prve minute i na terenu proveo 57 minuta prije nego ga je zamijenio Josip Iličić. 20 minuta nakon Pašalićevog izlaska gosti su došli do pobjedničkog gola i to preko Lorenza Tonellija nakon čega su prednost bez problema zadržali do kraja susreta.

Istim rezultatom okončan je i dvoboj između Lazija i Fiorentine, samo ovdje je domaćin stigao do punog plijena. Bio je to izjednačen dvoboj, Fiorentina se pokazala kao neugodan i kvalitetan protivnik, ali Lazio je ipak stigao do punog plijena.

Pogodak vrijedan tri boda za domaćina postigao je Ciro Immobile u 37. minuti i do kraja susreta promjena više nije bilo. Kod Lazija Milan Badelj odgledao je cijelu utakmicu s klupe i nije dobio priliku protiv kluba u kojem je nosio kapetansku traku, a kod gostiju Marko Pjaca igrao je do 80. minute.

Milan je bez problema slavio protiv slabašnog Chieva i dodatno ga je zacementirao za dno ljestvice. Niti u ovom susretu Chievo nije pokazao na čemu temelji nade u opstanak u Serie A, odigrao je još jednom dosta skromno i zasluženo je poražen.

U prvom dijelu Gonzalo Higuain dvaput je pogodio mrežu gostiju da bi odmah na početku drugog dijela Giacomo Bonaventura povisio na ogromnih 3:0. Sve što su gosti napravili u ovom susretu bilo je smanjenje na konačnih 3:1 preko Sergija Pellissiera.

Alen Halilović na jednoj te Adrian Šemper na drugoj strani susret su odgledali s klupe.