Premiership, 8. kolo, 07.10.2018, 17:30 h
Liverpool 0:0 Manchester City
Manchester City

Riyad Mahrez tragičar: Alžirac promašio penal u završnici velikog derbija

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.10.2018.

Veliki derbi između Liverpoola i Manchester Cityja nije donio pobjednika. Veliku priliku za uzimanje sva tri boda imali su gosti u završnici susreta, ali Riyad Mahrez nije realizirao kazneni udarac...

Velika gužva vlada na vrhu ljestvice Premier lige nakon osmog kola. Manchester City, Chelsea i Liverpool imaju po 20 bodova i sve tri momčadi upisale su šest pobjeda i dva remija. Odmah iza njih s po 18 bodova su Arsenal i Tottenham koji također imaju po šest pobjeda, ali i po dva poraza.

U velikom derbiju na Anfieldu u kojem je Liverpool ugostio Manchester City nije bilo golijade kako su mnogi predviđali, igralo se čvrsto i ipak dosta oprezno s obje strane, a bliži pobjedi bili su gosti. Tri puta City je tražio kazneni udarac i tek treći put im je dosuđen, ali odgovornost je preuzeo Riyad Mahrez i bilo bi bolje za City da je netko drugi uzeo loptu.

Dejan Lovren od prve minute bio je na travnjaku u paru s Virgilom van Dijkom, a Jürgen Klopp poslao je Joea Gomeza na poziciju desnog bočnog. Upravo Lovren imao je sreće u prvom dijelu da sudac Atkinson nije pokazao na 11 metara nakon sporne situacije i duela sa Sergijom Agüerom kada je igra nastavljena iako Atkinsonu ne bi mogao nitko ništa reći da je dosudio penal.

U prvom poluvremenu nije upućen niti jedan udarac u okvir gola s obje strane, a Redsi su nakon pola sata igre ostali bez Jamesa Milnera zbog ozljede.

Tek u drugom dijelu igra se donekle rasplamsala i viđeno je nekoliko prilika na obje strane. Prijetio je Mahrez u dva navrata na jednoj strani te na drugoj strani Salah, no pogodaka nije bilo.

Još jedna sporna situacija dogodila se kod igranja rukom Van Dijka u 16 metara, Atkinson ponovno nije ništa dosudio, ali zato je pet minuta prije kraja pokazao na 11 metara za goste. Van Dijk je zakasnio sa startom i srušio Leroya Sanea, dobili su gosti penal, ali Mahrez je pucao dosta loše i visoko preko gola.

Ostalo je tako 0:0 čime su tri momčadi na vrhu ljestvice bodovno poravnate. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za goste.