Tri pogotka Duvnjaka u pobjedi Kiela, Flensburg i dalje ostaje stopostotan

Petar Jenjić • petak, 12.10.2018.

Odigrane su četiri utakmice devetog kola njemačke Bundeslige u kojoj je na stopostotnom učinku ostao Flensburg koji je svladao Stuttgart. Do nove pobjede stigao je i Kiel koji je uz tri pogotka Domagoja Duvnjaka bio bolji od Wetzlara...

Sedmu pobjedu u sezonu upisali su rukometaši Kiela koji su na domaćem terenu svladali Wetzlar rezultatom 29:19. Iako je rezultat na poluvremenu bio poravnat (12:12), domaćin je odigrao odlično drugo poluvrijeme koje je dobio sa 17:7.

Najbolji su u pobjedničkim redovima s po sedam pogodaka bili Niclas Ekberg i Magnus Landin Jacobsen, dok je Domagoj Duvnjak dodao tri pogotka. Wetzlar je predvodio Emil Frend Öfors s pet golova.

Na stopostotnom učinku ostao je Flensburg koji je kod kuće slavio protiv Stuttgarta sa 29:21. Nijednom tijekom utakmice nije se našao u zaostatku, a susret je prelomio u završnici prvog i početkom drugog poluvremena kada je napravio seriju 6:1 i stigao do najvećih devet golova prednosti.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Rasmus Lauge s devet postignutih pogodaka, dok je goste predvodio Lukas von Deschwanden s pet golova. Robert Markotić nije se upisao u strijelce.

Za pobjedu ove sezone i dalje ne zna Ludwigshafen koji je kod kuće poražen od Magdeburga sa 38:27. Gosti su dominirali većim dijelom utakmice, a na poluvremenu su imali sedam golova viška (17:10). Do kraja utakmice Ludwigshafen se nije uspio spustiti ispod šest pogodaka zaostatka.

Michael Damgaard s devet golova predvodio je Magdeburg do pobjede, dok je Željko Musa u pobjedu svoje momčadi ugradio jedan pogodak. Jerome Müller s pet golova bio je najbolji kod domaćina.

Bundesliga, 9. kolo:
Kiel - Wetzlar 29:19
Flensburg - Stuttgart 29:21
Bergischer - Leipzig 27:23 (Linus Arnesson 9g / Maximilian Jahnke 8g)

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865